V Hale Věry Čáslavské se zápolilo v šesti kategoriích. V kategorii žákyň VS4 B reprezentovaly Slovan v téměř padesátičlenném startovním poli dvě dívky. Anna Holická si počínala výborně a obsadila páté místo, Kateřina Vybíralová skončila šestnáctá.

„Obě zvládly dobře atmosféru velkého závodu, vyvarovaly se velkých chyb a výsledkem bylo jejich skvělé umístění. Máme velkou radost a blahopřejeme,“ podotkla předsedkyně oddílu sportovní gymnastiky jindřichohradeckého Slovanu Miroslava Belšánová.

V kategorii nejmladších si odbyly premiéru dvě osmileté hradecké gymnastky. Veronika Martínková nakonec brala 25. místo, Anna Havlíčková skončila o tři příčky za ní.

„Zaslouží si rovněž pochvalu. I když se vše nepovedlo, bojovaly a účast na šampionátu je pro ně určitě povzbuzením do další práce,“ uvedla.

Na přípravě hradeckých sportovních gymnastek se podílely trenérky Iva Dubová, Michaela Vybíralová, Miroslava Belšánová, Jiřina Dvořáková, Iva Maryšková, Pavla Havelková, Kristýna Haneflová a Aleně Pavlíková Kešnarová.