Krásná černošická Hala Věry Čáslavské přivítala na republikovém šampionátu výkonnostní úrovně C i šestici hradeckých gymnastek, jež se představily v kategorii juniorek, starších a mladších žákyň.

Nejdřív se ve čtyřboji předvedly juniorky, z nichž Kateřina Vybíralová obsadila šestnácté místo a Viktorie Šímová skončila v konkurenci 67 závodnic o čtyři příčky za ní.

„Děvčata zacvičila soustředěně i bez chyb a v pořadí, kde jako obvykle rozhodovaly setiny bodu, byla v kontaktu s první desítkou. Skvělé!“ komentovala vystoupení svých svěřenkyň trenérka a předsedkyně oddílu Slovanu Miroslava Belšánová.

Téměř sedm desítek soupeřek měly i starší žákyně. Zuzana Šímová nakonec obsadila 24. místo a Nela Maryšková byla třicátá.

„Naše gymnastky se velmi snažily a k ještě lepšímu umístění jim chyběla vyrovnanost na jednotlivých nářadích. I tak zaslouží pochvalu,“ podotkla šéfka jindřichohradeckého klubu.

Nejlepšího umístění se oddíl dočkal v kategorii mladších žákyň, v níž se představilo 81 sportovních gymnastek. Tereza Holická se protlačila do elitní desítky, když obsadila výborné sedmé místo. Enola Fiedlerová pak vybojovala sedmnáctou pozici.

„Ani tyto dívky se nezalekly množství soupeřek a vedly si skutečně výborně. Tereza Holická zůstala jen pět setin bodu od širšího pódia. Všem děvčatům chci zároveň poděkovat za výbornou reprezentaci našeho oddílu,“ zdůraznila Miroslava Belšánová a neopomněla připomenout, že zásluhu na tom mají i trenérky zmiňovaných gymnastek Jiřina Dvořáková, Iva Maryšková, Pavla Havelková, Michaela Vybíralová a Iva Dubová.