Extraligové házenkáře Jiskry posílil Naimann z Dukly, vrátili se i Kotlaba se Souchou.

Domácí do bojů kromě extraligového družstva vyšlou také rezervní tým, dalšími účastníky jsou Hustopeče (extraliga), Litovel (I. liga) a Písek (II. liga). Hrací systém je jednoduchý, během tří dnů se utká každý s každým.

„Jedná se vlastně o poslední prověrku před startem nejvyšší soutěže, která začíná již příští víkend. Vzhledem k tomu, že máme poměrně široký kádr, přihlásili jsme do turnaje dva celky,“ poznamenal předseda klubu Josef Vrchota.

Po loňské nepříliš vydařené sezoně, v níž se Jiskra neprobojovala do play off a nakonec obsadila desátou příčku, došlo k prohození rolí na trenérské lavičce. Hlavním koučem lázeňského týmu se stal Vladislav Jordák, jenž kvůli vleklým zdravotním potížím definitivně ukončil hráčskou kariéru, Karel Petržala se pak posunul do role asistenta.

Tři posily

V extraligovém kádru nedošlo během letní přestávky k žádným převratným změnám. Úplně novou akvizicí je vlastně jen Michal Naimann, jenž do Třeboně zamířil na limitovaný přestup z pražské Dukly.
„Jde o jednadvacetiletého hráče na pozici levé spojky. V Dukle nedostával tolik příležitostí, kolik by si představoval, takže přesun k nám přivítal. Měl by zacelit mezeru po Jordákovi a očekáváme od něho hlavně dobrou střeleckou produktivitu,“ podotkl Vrchota.

Staronovými tvářemi v dresu Jiskry jsou i zkušení křídelníci Robert Kotlaba, jenž se vrátil z Plzně, a Tomáš Soucha, který loňskou sezonu vynechal z rodinných důvodů.

„Mužstvo opouští pouze Petr Kejval, jenž se po letech vrací do mateřského Sezimova Ústí. Navíc je nyní zraněný. Ale jsme domluveni, že by nám v případě potřeby po Novém roce pomohl,“ zmínil šéf oddílu.
Na ožehavém brankářském postu, který byl v minulé sezoně po odchodu Tomáše Petržaly do Dukly Praha tak trochu Achillovou patou týmu, se budou střídat Jakub Jareš, Pavel Šimánek a Jan Brcháň. O jejich nasazování k zápasům bude rozhodovat aktuální forma.

JISKRA LÁZNĚ TŘEBOŇ, účastník házenkářské Zubr extraligy mužů. Nahoře zleva: lékař týmu Jiří Šteffl, Michal Naimann, David Čapek, Filip Bicenc, Martin Mošovský, Jakub Šulc, Robert Kotlaba. Uprostřed zleva: předseda oddílu Josef Vrchota, trenér Vladislav Jordák, Radek Mráz, Zdeněk Kubík, Marek Volf, Petr Farka, masérka Helena Bednářová, vedoucí družstva Zdeněk Kubík, asistent trenéra Karel Petržala. Dole zleva: Matěj Měchura, Jan Brcháň, Vít Mareš, Pavel Šimánek, Jan Bicek, Jakub Jareš, Tomáš Soucha. Na snímku chybějí Martin Mlsna, Lukáš Povolný, Michal Šimánek, Aleš Chlubna a Michal Záruba. Foto: Felix Pašek

V novém ročníku nejvyšší tuzemské soutěže by Třeboň ráda patřila mezi osmičku týmů, které se probojují do play off. „Domnívám se, že umístění v uplynulé sezoně neodpovídá možnostem kádru, který letos určitě nebude slabší. K tomu však bude zapotřebí zlepšit zejména bilanci z domácích zápasů. Ale uvidíme po prvních kolech,“ uvedl Josef Vrchota.

V úvodním extraligovém kole hraje Třeboň příští neděli v Kopřivnici, poprvé doma se představí o týden později v duelu s Frýdkem–Místkem.

PROGRAM TURNAJE:

PÁTEK 29. SRPNA
19.00 Třeboň A – Hustopeče
SOBOTA 30. SRPNA
9.00 Hustopeče – Písek
10.30 Třeboň A – Litovel
12.00 Třeboň B – Písek
13.30 Hustopeče – Litovel
15.00 Třeboň A – Třeboň B
16.30 Písek – Litovel
18.00 Hustopeče – Třeboň B
NEDĚLE 31. SRPNA
 9.00 Litovel – Třeboň B
10.30 Třeboň A – Písek