Ve sportovní hale od 17 hodin totiž začne vzpomínková exhibice, v níž se představí bývalí házenkáři Jiskry Třeboň, kteří v nedávných časech v jejích barvách působili v nejvyšší soutěži.

„Protočily se tady desítky hráčů, byly to pěkné časy. Tímto na ně zavzpomínáme. Někteří stále ještě vrcholově hrají, jiní vezmou míč do ruky po mnoha letech. Fandové sportu se mají nač těšit, neměli by si nechat tuto událost uniknout,“ zve diváky David Čapek, jeden z hlavních organizátorů.

Pořadatelům se omluvili prakticky jenom Radek Mráz, jenž je v rekonvalescenci po operaci a brankář Tomáš Petržala, který po šesti letech dotáhl Duklu Praha k titulu mistra ČR. Ten má klubové povinnosti.

Účast naopak přislíbili kupříkladu Martin Mošovský s Jakubem Jarešem, jimž se strakonickými Strakami unikl o dvě branky postup do extraligy. Dále Miroslav Rachač z Kopřivnice, gólman Vít Schams z Nového Veselí, Martin Loskot a Zdeněk Kubík, kteří působí v Ronalu Jičín.

Chybět by neměli ani Jiří Kostelecký z pražského Chodova a Jakub Šulc s Davidem Čapkem z regionální dolnorakouské ligy, kde hrají za UHC Horn. Prezentují se rovněž další mnozí bývalí i současní házenkáři Třeboně. (rop)