Uplynulá sezona skončila pro Jiskru úspěchem, přestože nakonec postup neslavila. Ve své druholigové skupině skončila druhá za béčkem Nového Veselí, v následné baráži o účast v první lize, kterou vítězný tým odmítl, však nestačila na rezervu pražské Dukly.

Ale to je minulost. Nyní už se svěřenci hrajícího kouč Davida Čapka připravují na nový ročník soutěže. „Trénujeme třikrát týdně a v plánu máme tři přípravná střetnutí,“ uvedl trenér. Už 11. srpna doma Jiskra přivítá Dolní Cerekev, o den později se představí ve Strakonicích a na 26. srpna si pozvala rakouský Horn.

Hráčský kádr nedoznal zatím žádných změn. Dlouhodobě zraněný je pouze Jakub Neužil.

„A brankář Kuba Jareš bude hostovat v extraligových Strakonicích, ale většinu zápasu za nás odchytá. Dále počítáme s tím, že v některých duelech využijeme i naše dorostence,“ podotkl David Čapek.

První ostrý zápas třeboňské házenkáře česká 9. září v rámci Českého poháru v Úvalech, do II. ligy pak vstoupí 29. září na domácí palubovce v atraktivním souboji s Novým Veselím. „Cíle jsme si zatím nestanovili, ale opět bychom chtěli skončit mezi třemi nejlepšími,“ tvrdí trenér.

A klub má i starost navíc. Vzhledem k plánované rekonstrukci třeboňské sportovní haly, která by měla začít v zimě, se vedení Jiskry snaží domluvit se soupeři, že by první část sezony odehrála doma a jarní odvety venku.