Hosté, kteří neměli kompletní kádr, se drželi zhruba patnáct minut. Pak se začala projevovat větší kvalita na straně Jiskry, která si už do přestávky vytvořila sedmibrankový náskok.

V úvodu druhé půle Třeboň nasázela soupeři pět gólů v řadě (21:9) a pak až dokonce plynule navyšovala skóre.

„Pardubice přijely k zápasu s hodně kombinovanou sestavou, v níž bylo pět dorostenců. My se po velice špatném úvodu jara museli soustředit sami na sebe. Apeloval jsem na tým, že je důležitá bojovnost a nasazení, že bez toho budeme prohrávat s každým. Jsem rád, že to platilo, že si to hráči vzali k srdci, a díky tomu jsme vyhráli. Kvalita nám však nadále chybí,“ konstatoval hrající třeboňský kouč David Čapek.

V Kovářově přivítali novou a hodně zajímavou posilu do ofenzivy. Zleva člen vedení klubu Pavel Hroch, Martin Fenin, jeho spoluhráč v útoku Miroslav Suchan a trenér áčka Filip Škoch.
To není vtip! Kovářov bude v I. A třídě zachraňovat rebel Martin Fenin

Házenkáři Jiskry se stejně jako v loňském roce rozhodli podpořit Hospicovou péči sv. Kleofáše, která ve městě sídlí, a utkání tak mělo charitativní podtext. Veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného putoval do rukou zástupců hospicu, finanční částkou přispěli i samotní hráči.

„Pro hospic se vybralo téměř 36 tisíc korun. Děkujeme všem, co přispěli,“ podotkl David Čapek.

V dalším kole se třeboňský celek představí v sobotu 9. března v Úvalech (18)

Jiskra Třeboň – 1.HC Pardubice 38:17 (16:9)
Nejvíce branek: Kubík 8, Brchaň 5, Pitoňák 4, Brabec 4 – Ločárek 4, Le 2, Strouhal 2, Padevět, Veselý. Sedmimetrové hody: 1/1:3/2. Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Měšťánek, Sláma. Diváci: 239.

Další výsledky 15. kola
Strakonice B – Dolní Cerekev 35:31, Plzeň – Nové Veselí B 28:25, Vršovice – Úvaly 29:22.