Ráz střetnutí určil už samotný úvod. Jihočeši vtrhli na protivníka jako uragán a v 17. minutě vedli 8:0, což soupeři, který měl před utkáním jen o tři body méně než Jiskra, vzalo vítr z plachet. V závěru první půle sice hosté tříbrankovou šňůrou manko trochu stáhli, ale na výraznější změnu pomýšlet nemohli.

I po změně stran se hrálo podle třeboňských not a zhruba platilo, že na dvě trefy Jiskry hosté odpověděli jednou brankou. Šest minut před koncem favorit ještě čtyřmi zásahy v řadě své zasloužené vítězství zvýraznil. Šesti góly se blýskl kanonýr Jakub Neužil, zdatně mu sekundovali Bürger s Dobešem, kteří se oba trefili pětkrát.

Celek z lázeňského města se v tabulce drží na druhém místě za rezervou Nového Veselí a do konce podzimní části jej čekají ještě dva duely. Nejprve v neděli 4. prosince zavítá do Kutné Hory (17 hodin) a týden na to se představí na palubovce Havlíčkova Brodu (11. 12., 19 hodin).

Jiskra Třeboň – Lokomotiva Vršovice 33:18 (14:7)
Branky: J. Neužil 6, Bürger 5/1, Dobeš 5/1, Čapek 4, Podsclan 4, Brchaň 3, Kubík 3, Pitoňák 1, Sechovec 1, Vitha 1 – Sirotek 5, Zíka 3/1, Balcer 2, Hackl 2, Jakubů 2/2, Bartoš 1, Kovář 1, Tůma 1, Hanko 1. Sedmimetrové hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 5:2. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Kräuter, Ulrychová.
Další výsledky 10. kola
Strakonice B – Dolní Cerekev 42:34, České Budějovice – Kutná Hora 40:19, Úvaly – Nové Veselí B 26:37, Pardubice – Havlíčkův Brod 30:22.