První poločas byl velmi vyrovnaný. Výjimkou byla pasáž mezi 12. až 15. minutou, kdy čtyřbranková šňůra hostujícího celku znamenala jeho vedení 7:4. Do poločasové přestávky však Jihočeši srovnali krok - 11:11.

Kdo však očekával, že ve druhém poločase aspirant na horní šestku zapne a domácího outsidera převálcuje, přepočítal se. Třeboň dokázala ve druhé půli hrát velmi koncentrovaně v obraně, eliminovala silnou zbraň Frýdku – střelbu z křídel a dostala se do vedení.

Po pětibrankové sadě v podání Kotlaby s Mošovským si trenér Kekrt sice vzal oddechový čas, paradoxně tím však spíše pomohl domácímu družstvu. Ačkoliv se Frýdek snažil měnit systémy jak v útočné, tak obranné fázi, vedení domácích narůstalo (54. minuta 25:20). V závěru se blýskla dobrými akcemi opět dvojice Mošovský – Kotlaba a Třeboň tak po zásluze slavila první vítězství sezoně.

Se třemi body však Jiskra nadále uzavírá tabulku extraligy. (bev)

TŘEBOŇ - FRÝDEK-MÍSTEK 30:24 (13:14), nejlepší střelci: Mošovský 8, Kotlaba 6, Kubík 5 - Hes 7/4, Kichner 3, Uhger 3. Sedmimetrové hody: 3/0: 4/4, vyloučení: 1: 3, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 150.