Házenkáři Třeboně zvítězili pošesté v řadě

Třeboň – Házenkáři Jiskry Třeboň porazili v 9. kole II. ligy ve své hale SK Praha 4 po dramatické bitvě 30:29 a po šestém vítězství v řadě se nadále drží na druhé příčce tabulky.

15.11.2017

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Třeboňská Jiskra v minulé sezóně s Pražany dvakrát vysoko prohrála, proto z nich měla respekt. V úvodních dvaceti minutách to na ní bylo vidět až přespříliš. Neustále byla pozadu, měla ztrátu jednoho až tří gólů. Teprve v závěru prvního poločasu za sebe setřásla nervozitu, k čemuž jí pomohli výteční diváci a také výkon Lukáše Baierlinga, kterému úvodní půle vyšla herně výborně. Mužstvo od Světa šlo na přestávku s vedením 16:15.

Po změně stran vyhecovaní Jihočeši zdůraznili defenzivu, v níž skvěle pracovalo duo Lukáš Povolný – Martin Pražák. Domácí celek si vybudoval čtyřgólový náskok a mohl v pohodě směřovat k zisku dvou bodů. Nakonec je sice vybojoval, ale bylo to taktak, neboť v závěru vyrobil několik chyb, z nichž hosté vytěžili snížení až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim už nepodařilo, avšak daleko od gólu nebyli. Po uplynutí času totiž ještě házeli devítku, z níž skončil balón na tyči třeboňské brány.

Výhrou se Jiskra udržela na druhé příčce, před ní je se stejným bodovým ziskem jen Sokol Libčice nad Vltavou. Právě s ním se ve Břvích utká v neděli 19. listopadu od 17 hodin.

Jaroslav Dušek, hrající trenér Třeboně: „Bylo to vyrovnané utkání, což jsme očekávali. Pokud bychom ale hráli s větším klidem a přehledem, mohlo to být pro nás pohodovější. Musíme dál pracovat na tom, abychom se ve vypjatých chvílích více koncentrovali. Bohužel se ani tentokrát doma nedařilo brankářům, v posledních dvou domácích zápasech jsme hodně inkasovali. Tohle musíme zlepšit. Spolupráce obrany s brankáři nám obecně dělá v současné době doma problémy, na tom budeme pracovat. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na zkušenost Jana Bicka a Zdeňka Kubíka, výborným pohybem pomohl i Jan Potměšil. Diváky určitě dramatický zápas bavil, přišlo jich hodně a vytvořili nám opravdu skvělé domácí prostředí. Moc jim za to děkujeme, příjemné pak s nimi bylo společné svatomartinské posezení. S Libčicemi nemáme co ztratit, mají silný tým, jsou obrovským favoritem. Chceme uhrát co nejlepší výsledek pro jarní odvetu.“

Roman Pišný

Jiskra Třeboň – SK Praha 4 30:29 (16:15)
Branky: Kubík 8/2, Baierling 6, Bicek 5, Dušek 4, J. Potměšil 3, J. Neužil 2, Povolný 2 – Půta 7/4, Seidl 6, Pešek 6, Chvalný 5, Aliapulios 2, Dostál 1, Zvára 1, Farář 1. Vyloučení: 6:6. ŽK: 0:1 (Pešek). Rozhodčí: Artl – Navrátil. Diváci: 208.
Třeboň: P. Kostelecký, Toman, T. Neužil – J. Neužil, Bicek, Baierling, Ticháček, J. Potměšil, O. Potměšil, Povolný, Kubík, Pražák, Dušek.

15.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
V pondělí nastala v medvědáriu veliká operace - instalace nových kmenů do medvědích výběhů.
27

Medvědi dostali do výběhů pořádné čerstvé kmeny

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Ulici Na Hradbách čeká měsíční uzavírka

Jindřichův Hradec - Důvodem k dlouhé uzavírce ulice jsou opravy fasády na jednom z domů.

Kapři vybojovali v jihlavském bazénu sedm medailí

Jihlava - Tradičních závodů „Jihlavský ježek“ se opět účastnila výprava handicapovaných plavců Sportovního klub Kapři Jindřichův Hradec.