Házenkáři Třeboně zvítězili pošesté v řadě

Třeboň – Házenkáři Jiskry Třeboň porazili v 9. kole II. ligy ve své hale SK Praha 4 po dramatické bitvě 30:29 a po šestém vítězství v řadě se nadále drží na druhé příčce tabulky.

15.11.2017

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Třeboňská Jiskra v minulé sezóně s Pražany dvakrát vysoko prohrála, proto z nich měla respekt. V úvodních dvaceti minutách to na ní bylo vidět až přespříliš. Neustále byla pozadu, měla ztrátu jednoho až tří gólů. Teprve v závěru prvního poločasu za sebe setřásla nervozitu, k čemuž jí pomohli výteční diváci a také výkon Lukáše Baierlinga, kterému úvodní půle vyšla herně výborně. Mužstvo od Světa šlo na přestávku s vedením 16:15.

Po změně stran vyhecovaní Jihočeši zdůraznili defenzivu, v níž skvěle pracovalo duo Lukáš Povolný – Martin Pražák. Domácí celek si vybudoval čtyřgólový náskok a mohl v pohodě směřovat k zisku dvou bodů. Nakonec je sice vybojoval, ale bylo to taktak, neboť v závěru vyrobil několik chyb, z nichž hosté vytěžili snížení až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim už nepodařilo, avšak daleko od gólu nebyli. Po uplynutí času totiž ještě házeli devítku, z níž skončil balón na tyči třeboňské brány.

Výhrou se Jiskra udržela na druhé příčce, před ní je se stejným bodovým ziskem jen Sokol Libčice nad Vltavou. Právě s ním se ve Břvích utká v neděli 19. listopadu od 17 hodin.

Jaroslav Dušek, hrající trenér Třeboně: „Bylo to vyrovnané utkání, což jsme očekávali. Pokud bychom ale hráli s větším klidem a přehledem, mohlo to být pro nás pohodovější. Musíme dál pracovat na tom, abychom se ve vypjatých chvílích více koncentrovali. Bohužel se ani tentokrát doma nedařilo brankářům, v posledních dvou domácích zápasech jsme hodně inkasovali. Tohle musíme zlepšit. Spolupráce obrany s brankáři nám obecně dělá v současné době doma problémy, na tom budeme pracovat. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na zkušenost Jana Bicka a Zdeňka Kubíka, výborným pohybem pomohl i Jan Potměšil. Diváky určitě dramatický zápas bavil, přišlo jich hodně a vytvořili nám opravdu skvělé domácí prostředí. Moc jim za to děkujeme, příjemné pak s nimi bylo společné svatomartinské posezení. S Libčicemi nemáme co ztratit, mají silný tým, jsou obrovským favoritem. Chceme uhrát co nejlepší výsledek pro jarní odvetu.“

Roman Pišný

Jiskra Třeboň – SK Praha 4 30:29 (16:15)
Branky: Kubík 8/2, Baierling 6, Bicek 5, Dušek 4, J. Potměšil 3, J. Neužil 2, Povolný 2 – Půta 7/4, Seidl 6, Pešek 6, Chvalný 5, Aliapulios 2, Dostál 1, Zvára 1, Farář 1. Vyloučení: 6:6. ŽK: 0:1 (Pešek). Rozhodčí: Artl – Navrátil. Diváci: 208.
Třeboň: P. Kostelecký, Toman, T. Neužil – J. Neužil, Bicek, Baierling, Ticháček, J. Potměšil, O. Potměšil, Povolný, Kubík, Pražák, Dušek.

15.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
Spolek Cibela, který se stará o psí i jiné zvířecí nalezence, představil v minulosti své svěřence i v hradeckém domě dětí.

Domácími depozity Cibely ročně projdou desítky psů

Ilustrační snímek.

Hokejisté Vajgaru podlehli Krumlovu a vypadli z osmičky

Patnáctka výletníků si připomněla 15 let od smrti cestovatele

Třeboň - Na hřbitově u kostela sv. Jiljí odpočívá slavný cestovatel Jiří Hanzelka. Třeboňáci si nyní připomněli 15 let od jeho úmrtí.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?