Derby se nepovedlo, v sobotu J. Hradec hostí mistryně z Olomouce.


Nad příčinami neúspěchu se zamýšlel i kouč domácího týmu René Kumpán.

„Předně je třeba konstatovat, že Písek zvítězil naprosto zaslouženě. Nám se v prvním poločase, byť jsme jej o gól vyhráli, nepodařilo využít minimálně šest čistých gólových šancí a zaspali jsme nástup do druhé půle, kdy jsme soupeři dovolili odskočit na několikabrankový rozdíl, který jsme pak už neměli šanci smazat. A to rozhodlo,“ tvrdí kouč.

Navíc si všiml, že jeho svěřenkyně postrádaly patřičnou koncentraci. „Jejich přístup se mi nelíbil. Možná zápas podvědomě podcenily, možná podlehly přílišnému uspokojení po prvním duelu,“ míní. „Ale rychle se přesvědčily, že takovým stylem se nedá vyhrávat. Možná je dobře, že jsme dostali za vyučenou už takhle brzy,“ hledá Kumpán na porážce aspoň nějaké pozitivum.

Trenér přitom za nepříznivě se vyvíjejícího stavu přistoupil ke změnám systému hry v obraně i útoku, prostřídal hračky, ale nic nepomáhalo.
Nyní je však ze všeho nejdřív zapotřebí zvednout hlavu a připravit se na další střetnutí na domácí palubovce, v němž už v sobotu hostí Jihočešky mistrovskou Olomouc (18 hodin).

„Čeká nás velice těžký duel. Musíme se mít skutečně hodně na pozoru, ale na druhou stranu se nemůžeme bát. Vloni jsme se soupeřem odehráli v základní části vyrovnanou partii, takže holky už ví, že se s nimi dá hrát. Třeba tentokrát nebude mít svůj den pro změnu Olomouc. Je třeba se ale z porážky poučit, zapnout a jet dál. Soutěž je dlouhá. Věřím, že to byla výjimka. Družstvo je jinak dobře připravené a má na to předvádět kvalitní házenou,“ dodává optimisticky René Kumpán.