V pátek a v sobotu 29. a 30. prosince se tam uskuteční Final Four Českého poháru žen, do kterého se probojovaly házenkářky Baníku Most, Slavie Praha, Sokola Poruba a SHK Veselí nad Moravou, tedy vesměs účastníci mezinárodní MOL ligy.

Atraktivnost pohárového klání zvyšuje fakt, že se na palubovce představí i některé české reprezentantky, které se na počátku prosince postaraly o největší úspěch národního týmu v jeho novodobé historii, když na mistrovství světa v Německu obsadily osmé místo.

„Závěrečný turnaj Českého poháru žen jsme pořádali už v minulém roce a zřejmě se to na svazu setkalo s kladnou odezvou, takže jsme byli znovu osloveni, i když původně se Final Four mělo konat v jiném městě. Pro nás je to sice hodně práce o svátcích, ale jedná se o atraktivní akci, nyní posílenou i o úspěch reprezentace na mistrovství světa, takže doufám, že si do hlediště najde cestu co nejvíce příznivců,“ uvedla předsedkyně Házené Jindřichův Hradec Jaroslava Krupicová.

V pátek jsou na programu semifinálové boje, v nichž Slavia vyzve Veselí (17 hodin) a Most se utká s Porubou (19), o den později se poražené týmy střetnou o třetí místo (13:30) a vítězné čeká finálový souboj o pohárovou trofej (15:30).

V rámci vyvrcholení Českého pohár žen se v Jindřichově Hradci po oba dny zároveň uskuteční i Vánoční turnaj starších dorostenek, v němž se představí po dvou nejlepších týmech z obou skupin I. ligy. Skupinu Západ budou zastupovat házenkářky Plzně a Mostu, z Východu se představí Poruba a Olomouc. Dorostenky začínají v pátek ve 13 hodin, systém turnaje je stejný jako u žen.

Final Four Českého poháru žen
pátek 29. prosince
17:00 Slavia – Veselí n. M.
19:00 Most – Poruba
sobota 30. prosince
13:30 utkání o 3. místo
15:30 finále

Vánoční turnaj dorostenek
pátek 29. prosince
13:00 Plzeň – Olomouc
15:00 Poruba – Most
sobota 30. prosince
9:30 utkání o 3. místo
11:30 finále