Ve 13. interligovém kole je totiž přivítá úřadující tuzemský mistr Veselí nad Moravou (17 hodin), jemuž v aktuálním pořadí patří druhá příčka a svou výtečnou formu potvrdil před týdnem hladkým vítězstvím v hale třetí Olomouce 28:23.

„Můžeme jenom překvapit, o kvalitách protivníka nemá smysl spekulovat. Začátkem ledna navíc vyhrál finálový turnaj Českého poháru a veze se na vítězné vlně. Naší snahou bude odehrát co nejkvalitnější utkání a pokud možno nerozšířit už tak početnou marodku,“ tvrdí trenér Házené René Kumpán.

V tomto ohledu mu přece jen svitla určitá naděje, neboť do sestavy by se po nemoci měla vrátit spojka a nejlepší střelkyně týmu Zuzana Kupková a obnovenou premiéru si patrně odbude i pivotka Barbora Dušková.

„V plném tréninkovém zápřahu už je po plastice křížového vazu křídelnice Barbora Eliášová a do přípravy se dříve než zněly původní prognózy zapojila i spojka Kateřina Vithová,“ objasnil kouč.

I tak zůstává ve stavu zraněných celá řada hráček, nicméně Kumpán doufá, že do očekávaného jihočeského derby s Pískem, které je na programu v sobotu 30. ledna, se mu stávající lazaret přece jen ještě trochu vyprázdní.