Na Vysočině se Hradečanky prezentovaly dobrými výkony a probojovaly se do finále, v němž podlehly prvoligovému Velkému Meziříčí.

V sobotu 3. února čeká jindřichohradecký tým další turnajová příprava v Otrokovicích. Akce je tam kvalitně obsazena, když z pěti účastníků jsou tři ze Slovenska. Házená JH se postupně střetne s pořádající Jiskrou, Interem Bratislava, Dunajskou Stredou a Hlohovcem.

„Přivezly jsme pěkné umístění, děvčata se snažila do posledních sil i v souboji o prvenství, ale nakonec to nestačilo. Na turnaji jsme se ovšem prezentovaly výbornými výkony,“ chválila své družstvo hradecká trenérka Iva Jonová.

Ta měla k dispozici obměněnou sestavu, než která nastupovala v podzimních druholigových bojích. Včetně brankářky Petry Duškové se představila jen stabilní šestice, tým tedy doplnily tři dorostenky, jež hrály opravdu velmi dobře. Jednalo se o Anetu Rytířovou, Agátu Hauserovou a Natálii Tržilovou.

Výsledky J. Hradce: základní skupina: - Havlíčkův Brod 24:24 (19:16), - Bohunice 17:16 (8:9). Finále: - Velké Meziříčí 20:23 (11:10).
Házená JH – sestava a branky: Dušková – Rytířová 4, A. Hauserová 1, Vlková 9/6, Plucarová 21, Tržilová 2, Ondřejová 3, Šuranská 1, Jasanská 18/5.

Do odvetné části II. ligy vstoupí házenkářky, jimž po polovině soutěže patří druhá příčka s bodovou ztrátou na vedoucí Pardubice, v sobotu 10. února na palubovce Hvězdy Cheb, která je předposlední. (rop)