S cílem obsadit sedmou příčku v interlize a probojovat se do českého play off, kam se podívají čtyři nejúspěšnější tuzemské celky, vstoupí do své třetí sezony v prestižní česko –slovenské soutěži žen jindřichohradecké házenkářky.

„Rádi bychom bojovali o některou z medailí,“ tvrdí odhodlaně trenér TJ Házená René Kumpán.

Porci 22 utkání WHIL zahajují Jihočešky již v sobotu, kdy od 18 hodin na domácí palubovce přivítají posledního vítěze interligy Iuventu Michalovce.

TJ HÁZENÁ JINDŘICHŮV HRADEC – účastník interligy žen. Nahoře zleva: masér Štefan Fejko, vedoucí družstva Pavla Kolmanová, Iveta Matoušková, Markéta Doláková, Jitka Matoušková, Eva Bezpalcová, Lenka Pilařová, trenér a manažer René Kumpán. Uprostřed zleva: Šárka Michalová, Kateřina Vithová, Zuzana Kupková, Zuzana Keslerová, Simona Klečacká, Petra Březinová. Dole zleva: Klára Sigalová, Iva Cepáková, Šárka Hroníčková, Zuzana Kohoutová, Barbora Eliášová, Petra Bubeníková, Kateřina Krupicová. Na snímku chybějí Kateřina Lávičková a Jana Leštinová.

„Los si s námi krutě zažertoval. V úvodních kolech nejprve hrajeme se slovenským vicemistrem, dále s českým šampionem z Veselí, pak jedeme k derby do Písku a doma hostíme slovenské mistryně z ŠKP Bratislava. Ale nedá se nic dělat. Každý získaný bod z těchto duelů pro nás ovšem bude mít cenu zlata,“ podotkl kouč jindřichohradeckého týmu.

Ten si pochvaloval průběh letní přípravy, kdy ocenil píli i tréninkovou morálku svých svěřenkyň.

„Navíc jsme odehráli řadu velice kvalitních přípravných zápasů, takže v tomto ohledu můžeme být spokojeni,“ tvrdí.

Předností jeho celku by měla být zejména týmová spolupráce a již několikrát avizovaná důrazná obrana. A také hra pivotek, jenž by už jen svými parametry měly u soupeřek budit respekt.

„Rezervy však máme ještě v ofenzivní fázi, kde se potýkáme hlavně se zdravotním stavem klasických křídel. A taky je potřeba zlepšit hru spojek, od níž se celá útočná činnost odvíjí,“ poznamenal Kumpán.

O rozložení sil v nadcházejícím ročníku interligy lze podle jeho slov nyní těžko spekulovat, nicméně tradiční bašty Veselí, Olomouc, Michalovce, ŠKP Bratislava či Šaľa si s největší pravděpodobností své pozice uhájí.
„Ale je pravda, že vzhledem k finanční recesi došlo v kádrech k dost značným změnám a kluby byly nuceny v rozpočtech výrazně škrtat a šetřit. Hodně jich sází zejména na vlastní odchovanky, navíc řada hráček zamířila do zahraničí. To by mohlo přinést poměrně vyrovnanou soutěž,“ soudí.

Do sobotního náročného souboje s Michalovcemi nepůjde TJ Házená v kompletním složení.

„Postrádat budeme zraněné Eliášovou se Sigalovou a otazník visí i nad startem Bubeníkové a Kupkové. Nové hráčky Lávičková s Leštinovou ještě dohánějí tréninkové manko, takže ty se do kádru zřejmě také nevejdou. Ale rádi bychom, aby do utkání zasáhla Krupicová, která celou loňskou sezonu vynechala kvůli zraněnému kolenu, i když nyní má zase pro změnu trable s kotníkem,“ vysvětluje trenér.

Přesto jeho tým nepůjde do zápasu v poraženecké náladě ani v roli obětního beránka.

„Na začátek jsme sice zřejmě horšího protivníka dostat nemohli, ale pevně věřím, že se hráčky v úvodním duelu budou chtít příznivcům představit v co nejlepším světle. Očekávám, že by aspoň bod mohl zůstat doma,“ dodal René Kumpán.

LOS 1/2 INTERLIGY

1. kolo – 5. září (18 hodin) J. Hradec – Michalovce
2. kolo – 12. září (16) J. Hradec – Veselí n. M.
3. kolo – 19. září (15) Písek – J. Hradec
4. kolo – 3. října (18) J. Hradec – ŠKP Bratislava
5. kolo – 25. října (?) Inter Bratislava – J. Hradec
6. kolo – 31. října (18) J. Hradec – Zlín
7. kolo – 7. listopadu (18) Trenčín – J. Hradec
8. kolo – 14. listopadu (18) J. Hradec – Slavia Praha
9. kolo – 21. listopadu (18) Šaľa – J. Hradec
10. kolo – 28. listopadu (18) J. Hradec – Partizánske
11. kolo – 9. ledna (17.30) Olomouc – J. Hradec