Praha – Jindřichohradecké házenkářky ve středu večer sahaly na palubovce úřadujícího vítěze interligy a českého vicemistra po zisku bodů. Na pražské Slavii sice v poločase prohrávaly o šest gólů, ale po změně stran předvedly výborný výkon a k obratu neměly daleko. Nakonec se sice vracejí s porážkou 24:26, za předvedenou hru se však stydět určitě nemusejí.


V úvodním poločase to na hřišti na drama ještě moc nevypadalo. Hradecký tým dokázal se soupeřkami střelecky držet krok jen do 12. minuty a stavu 3:3, potom si začaly slávistky budovat náskok a do kabin odcházely za stavu 14:8.


„V první půli jsme zahodili osm tutovek, což byl hlavní důvod naší porážky,“ soudí trenér Házené René Kumpán.


Druhé dějství se ovšem neslo v režii hostujícího celku, který začal postupně umazávat manko. „V době našeho největšího náporu, kdy Slavia deset minut nedala ani gól, však přišla prapodivná červená karta pro Markesovou, což nás přibrzdilo,“ podotkl.


Jihočešky však nadále bojovaly jako lvice a soupeřkám se přiblížily na dvoubrankový rozdíl. Definitivní naděje na zvrat v závěru pohřbilo vyloučení Matouškové, které také spadá do kategorie přísných. „Holky si i přes porážku zaslouží pochvalu a zápas jen potvrdil, že jdeme výkonnostně nahoru,“ dodal kouč.

SLAVIA – J. HRADEC 26:24 (14:8)
nejvíce branek: Romanszinová 8, Pekařová 5, Raková 4 – Bubeníková 5, Krupicová 5/1, Matoušková 3, Zbožínková 3, Kohoutová 3.
Sedmimetrové hody: 3/1:1/1.
Vyloučení: 2:5 , ČK: Markesová.
TJ Házená: Bezpalcová, Davidová – Horečková, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Bubeníková, Krupicová.