Interligový celek si na turnaj pozval výtečnou konkurenci: ŠKP Bratislava, Wiener Neustadt a Sokol Casta Písek.


Posuďte sami. Ve sportovní hale se představí úřadující slovenský šampion ŠKP Bratislava, rakouský vicemistr ZV Wiener Neustadt a oba nejlepší jihočeské týmy z Písku a pořádajícího klubu, jinak pátý a čtvrtý celek uplynulého ročníku nejvyšší tuzemské soutěže.

„Podařilo se nám obstarat skutečně mimořádnou konkurenci, takže si příznivci házené určitě přijdou na své, a jsme velice rádi, že turnaj zaštítilo město,“ zmínil trenér jindřichohradeckých házenářek René Kumpán.

Ve dvoudenním klání změří postupně síly každý s každým. Zahajovací duel obstará atraktivní jihočeské derby domácích házenkářek proti Písku, které je na programu zítra od 9 hodin. V sobotu odehrají svěřenkyně trenéra René Kumpána ještě střetnutí proti Rakušankám z Neustadtu (17.00) a v neděli od 10.45 hodin celé klání zakončí jejich duel s bratislavským ŠKP (program viz infoblok).

Domácí házenkářky berou turnaj jako důležitou prověrku opřed blížícím se startem interligy, kterou jindřichohradecký celek zahájí 6. září na domácí palubovce proti Zlínu.

„Chceme si vyzkoušet některé nové herní systémy, na nichž usilovně pracujeme. A je to také ideální příležitost, aby se tým po příchodu nových hráček konsolidoval,“ připustil Kumpán, který bude v kádru postrádat pouze nemocnou Lenku Pilařovou a Zuzanu Kupkovou, která je ještě v rekonvalescenci po operaci ramene.

PROGRAM TURNAJE:

SOBOTA 23. SRPNA
 9.00 J. Hradec – Písek
10.30 slavnostní zahájení
11.00 Bratislava – Neustadt
17.00 Neustadt – J. Hradec
18.45 Písek – Bratislava
NEDĚLE 24. SRPNA
 9.00 Neustadt – Písek
10.45 J. Hradec – Bratislava
12.15 slavnostní ukončení