Házenkářky Šaľy si z jihu odvezly hladkou výhru

Jindřichův Hradec - Jindřichohradecké házenkářky podlehly na domácí palubovce favorizovanému slovenskému týmu rozdílem dvanácti branek 21:33.

12.3.2014

Jindřichohradecká házenkářka Jana Markesová.Foto: Jan Oliva

Podle tabulky házenkářské interligy žen jsou hráčky Šaľy v současnosti třetím nejlepším slovenským týmem, takže bylo zřejmé, že k zápasu 19. kola přijely k Vajgaru v roli jasného favorita. Však jim také domácí celek, jemuž v sestavě stále chybí zraněná křídelnice Barbora Eliášová, odolávat nestačil. Prohrál dvanáctigólovým rozdílem 21:33 a zůstává na předposledním místě tabulky.

Duel se Šaľou byl pro jindřichohradecké házenkářky posledním v domácím prostředí v základní části. Nyní je před ním až do půli dubna jen cestování po palubovkách soupeřů, a sice do Zlína, Písku a Michalovců.

První čtvrthodinu dokázal jihočeský klub Slovenkám vcelku vzdorovat. Jitka Matoušková, která se vrátila do domácí sestavy po zdravotní pauze, jíž si užívala od 11. ledna, v 15. minutě snižovala podstřelem na 5:6. Jenže poté začal marný souboj domácích házenkářek s brankářkou Adrianou Grandtnerovou.

Ta zavřela svoji svatyni na mnoho západů na deset minut, kdy ji ze hry nedokázal nikdo překonat. Po dlouhé době se to povedlo až Kateřině Krupicové ve 26. minutě, ale v chvíli již snižovala na 7:13. V posledních 4 minutách TJ Házená inkasovala ještě čtyřikrát, takže v poločase měla desetigólovou ztrátu.

Hned v úvodu druhé půle domácí družstvo znovu potkal střelecký výpadek a během tří minut inkasovalo půltucet gólů, aniž by dalo jediný. Rozdíl byl v té chvíli čtrnáctibrankový (38. – 10:24). Od tohoto stavu se do hry dostaly hráčky z obou laviček, čehož Hradec využil ke korekci skóre.

Husarský kousek se povedl například nezlomné bojovnici Zuzaně Kohoutové, jíž se podařilo dát tři góly v rozpětí 82 vteřin, čímž snížila z 12:27 na 15:27.

Jednou trefou se do střelecké listiny zapsala pivotka Gabriela Zahradníková, která se gólově prosadila potřetí během posledních čtyř zápasů, přitom v předchozích 10 duelech vycházela střelecky naprázdno.

V jubilejním 50. utkání v interlize si přesný zásah zapsala i drobná Šárka Kočová, pro kterou to byla teprve druhá branka v její kariéře v nejvyšší ženské soutěži.

J. HRADEC – ŠAĽA 21:33 (7:17)
Branky: Krupicová 7/4, Kohoutová 5, Kylarová 2, Prokešová 1, Matoušková 1, Zahradníková 1, Bílková 1, Vlková 1, Maryšková 1, Kočová 1 – Súkenníková 7, Pócsíková 5, Kodajová 4, Trochtová 4, Szarková 4, Sláviková 3, Bíziková 2, Bujnochová 2, Tulipánová 1, Demajová 1.
Sedmimetrové hody: 5/4:0. Vyloučení: 1:3. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Hájek – Macho. Diváci: 165.
TJ Házená: Michalová, Davidová – Kylarová, Vlková, Prokešová, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Markesová, Voldánová, Jonová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Třeboň - Čtveřice mladých lidí vzbudila pozornost strážníků svou noční zábavou.

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.