Jindřichohradecký celek nastoupí už za týden v semifinále play off proti Olomouci.

O všem podstatném již bylo rozhodnuto před tímto duelem. Jindřichův Hradec skončí ve své premiéře v interlize osmý a jako čtvrtý nejlepší český tým si tak zajistil postup do vyřazovací části, v níž půjde o tuzemský ženský házenkářský trůn. Jeho soupeřem v semifinále bude již za týden Olomouc.

Zlínu patří předposlední jedenáctá pozice, ale jako nejhorší družstvo z Česka musí podstoupit ošidnou baráž o setrvání v prestižní soutěži s dosud neznámým týmem, který vzejde z konečného pořadí I. ligy.
Jihočešky budou postrádat dlouhodobě zraněné Kupkovou s Pilařovou, ale i tak se chtějí s úspěšným působením v interlize rozloučit důstojně.

„Rádi bychom zvítězili, což by nám určitě dodalo sebevědomí před startem play off. Protože se potýkáme se zdravotními problémy, příležitost znovu dostane dorostenka Kateřina Krupicová, čímž bychom měli mít k dispozici dvanáct hráček. Duel ve Zlíně bude také poslední příležitostí vyzkoušet si ještě některé nové herní prvky především v obraně, na nichž družstvo v poslední době pracovalo,“ tvrdí asistent trenéra jindřichohradecké Házené Jan Dvořák.

Ten je pochopitelně s dosavadním vystoupením nadmíru spokojený.
„Jsme hlavně rádi, že jsme se vyhnuli baráži. To byl náš prvořadý cíl, který jsme splnili. Postup do play off mezi čtyři nejlepší česká družstva je vlastně taková třešnička na dortu a ocenění pro hráčky i naše výborné publikum. O medaili bychom se rádi poprali,“ poznamenal Dvořák.