Těžko říct, co mohl s hráčkami Zlína provést psycholog, jehož najalo vedení týmu po deseti porážkách v řadě, ale od začátku to na hřišti vypadalo, jakoby mladé házenkářky z valašského podhůří pojídaly syrové maso. S tak tvrdou hrou se možná domácí hráčky ještě nesetkaly. V úvodu z ní byly hodně překvapené, ale takový je bohužel trend současné ženské házené.

Na začátku zápasu nadělaly Hradečanky spoustu technických chyb, za osm minut měly již na kontě čtyři, naštěstí Zlín je nedokázal více trestat, neboť v brance jihočeského družstva zářila Věra Zimová (na snímku). Díky ní se hosté nedostali na větší odstup než dvougólový (2:4, 5:7). Naopak techničtější a herně vyzrálejší domácí hráčky se postupně dokázaly srovnat s úplně odlišným pojetím zlínské hry a průběh otočily, vedly 8:7, 9:8. Vyrovnaný stav platil až do závěru poločasu, jejž nakonec vyhrály Moravanky o jediný gól.

Druhá půle přinesla obdobný začátek jako v první třicetiminutovce. Domácí hráčky opět kupily chybu na chybu, jenže rozdíl byl v tom, že tentokrát domácí brankářka nedokázala omyly spoluhráček řešit. V 39. minutě již J. Hradec prohrával 12:17 a do zakončení se vůbec nedostával, hostující brankářka Michaela Dederlová se skoro nudila, naopak nesmírně rychle hrající zlínský celek každý svůj útok zakončil, i když občas dost zbrklou střelou.

Jihočeškám nepomohlo osobní hlídání střelkyně Šárky Marčíkové, která měla snad stoprocentní úspěšnost, ani oddechový čas trenéra Karla Petržaly, ani střídání brankářek, kdy Zimovou nahradila Jana Lavická. Té se nedařilo vůbec a často prosebným pohledem vyzývala kouče k tomu, aby ji vrátil zpět na lavičku.

V 51. minutě Zlín vedl již šestibrankovým rozdílem 23:17 a bez problémů dotáhl zápas k vítěznému konci. Domácí hráčky nezvládly duel psychicky, na štípání, tahání za vlasy a brutální fauly odpovídaly oplácením. Duo rozhodčích za to trestalo hlavně tým Hradce. Likvidační zákrok Heleny Brandové na Elišku Horečkovou velkoryse přehlédlo.

Hráčky od Vajgaru nejenže svými chybami prohrály se slabým soupeřem, ale ze zápasu si odnesly i dost bolestných traumat.

J. HRADEC – ZLÍN 25:30 (11:12)
Branky: Krupicová 7/4, Eliášová 6, Kohoutová 5, Matoušková 2, Zbožínková 2, Markesová 1, Jonová 1, Horečková 1 – Š. Marčíková 8, Brandová 6, Šviráková 5, Salčáková 4, Sobieská 4/1, Talašová 1, Z. Marčíková 1, Novotná 1.
Sedmimetrové hody: 4/4:2/1. Vyloučení: 4:5. Žluté karty: 2:1. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Diváci: 350.
TJ Házená: Zimová, Lavická – Horečková, Kohoutová, Matoušková, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Jonová, Krupicová, Maryšková.