Vysokou výhru nad slovenským nováčkem kouč Jihočešek nepřeceňuje.
„Výsledek je pochopitelně dobrý, ale herně to nebylo podle mých představ. Střídali jsme výborné okamžiky s otřesnými momenty,“ tvrdí trenér Házené René Kumpán.

Za pozitivní naopak označil úspěšný návrat na palubovku Karolíny Urbanové, Věry Neidrové a Nikoly Bílé, které přerušily kariéru po postupu do interligy a nyní po více než dvou letech opět naskočily do mistrovských bojů.

„Zejména z psychického hlediska to pro ně určitě nebylo jednoduché. Ale všechny tři ukázaly, že pro své zkušenosti a přehled budou pro družstvo obrovským přínosem,“ podotkl.

Celek Zlína, jenž zítra zavítá do jindřichohradecké sportovní haly, se před sezonou netajil ambicemi v podobě postupu do play off a útoku na některou z medailí. Jeho plány ovšem výrazně narušilo zranění reprezentantky Michaely Budayové.

Nejlepší střelkyně uplynulého ročníku WHIL si totiž poranila křížový vaz v levém koleně a po operaci ji čeká minimálně sedmiměsíční pauza.
„Je to velká komplikace, ovšem i bez ní máme na to, abychom na úkor Písku či Jindřichova Hradce postoupili do vyřazovací části,“ věří zlínský trenér Dušan Poloz.

Stejně odhodlaně však hovoří i jeho protějšek. „Pokud se vyvarujeme technických chyb a eliminujeme dynamickou hru Zlína, můžeme uspět. Jestli chceme usilovat o postup do play off, je vítězství na domácí palubovce nutností,“ reagoval Kumpán.

Trochu vrásek mu ovšem přidělal zdravotní stav jeho svěřenkyň, neboť marodku k dlouhodobě zraněné Eliášové rozšířily Vithová, Hroníčková, Kohoutová a Lávičková.

„Kádr je nyní dost široký na to, abychom marody nahradili,“ zdůraznil jindřichohradecký lodivod.

Střetnutí 6. kola se hraje netradičně v neděli od 10.30 hodin a přímým přenosem jej vysílá sportovní televizní kanál ČT 4.