Jindřichohradecké házenkářky, v jejich sestavě chyběla nemocná Kristýna Hanzalová, se proti poslednímu družstvu tabulky rozjížděly pozvolna. V prvních deseti minutách nebylo znát, že proti Pražankám stojí lídr soutěže. Teprve po čtvrthodině jihočeské házenkářky rozmrzly, ovšem pak z toho byl jejich koncert. Výborná obrana Kobylisy nepouštěla ani k zakončení a jeden neomylně zakončený rychlý protiútok za druhým byly pastvou pro oči domácích fanoušků. Dvanáctibrankový náskok Házené JH po první půli už jasně ukazoval, že si vedoucí tým tabulky připíše dva body.

Po změně stran tempo hry opadlo, domácí hráčky se již nikam nehnaly, takže se jejich náskok zvedl pouze mírně. Dost ubraly také v defenzívě, kde díry hostující celek využíval k průnikům. Jindřichohradecká obrana se je snažila zastavovat až za cenu sedmimetrových hodů, kterých nakonec Kobylisy B házely sedm. Všechny úspěšně. Kromě plného bodového zisku je pozitivem zápasu skutečnost, že si dostatečně zahrály všechny házenkářky z lavičky J. Hradce, přičemž se každá aspoň jednou zapsala do střelecké listiny.

Ilustrační foto.
Fio basket ve středu doma s USK Praha

V dalším kole čeká ženy Házené JH mnohem těžší protivník. Utkají se totiž v jihočeském derby s českobudějovickou Lokomotivou na její půdě. Atraktivní mač je na programu v Suchém Vrbném v sobotu 3. března od 15 hodin.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Začaly jsme vlažně, ale jakmile jsme se dostaly do tempa, tak to bylo něco. Dařily se nám opět rychlé útoky, střelecky se vedlo hlavně Báře Eliášové a Andrey Jonové. Výborná byla Sabina Jasanská a hodně znovu pomohla dorostenka Kristýna Plucarová. V druhém poločasu jsme sice polevily, ale to už bylo o výsledku rozhodnuto. Mrzí mne nedůraz naší obrany, kvůli kterému soupeřky házely hodně sedmiček. Neproměnily jsme také dost šancí v postupném útoku. Dost jsme střídaly, i když na lavičce moc hráček nemáme. Celkově to byl v pohodě zvládnutý zápas.“

Roman Pišný

V třetím kole Českého poháru žactva obsadili ve sprintu třetí příčku Lenka Bártová a  Ondřej Poledník z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem.
Závody Českého poháru v biatlonu vynesly Bártové a Poledníkovi bronz

Házená J. Hradec – Sokol Kobylisy B 35:20 (19:7)
Branky: Jasanská 10/2, A. Jonová 7, Eliášová 6, Zahradníková 4, Plucarová 4, Šuranská 1, Vlková 1, Ondřejová 1, Voldánová 1 – Raková 7/7, Bernardová 5, Skružná 3, Jurčíková 2, Bardonová 1, Ragulová 1, Rousová 1. Vyloučení: 3:3. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Aliapulios – Pospíšil. Diváci: 68.
J. Hradec: Dušková – Vlková, Eliášová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.