Házenkářky srazilo vyloučení Zimové

Šaľa – Jindřichohradecké házenkářky již od 10. listopadu, kdy doma v jihočeském derby zdolaly Písek 24:23, čekají v interlize na bodový přísun. Nedočkaly se ani v 18. kole, v němž si naopak ze Šaľy přivezly vysokou porážku. Ani příště je však nečeká nikterak příjemný soupeř, neboť v sobotu ve své hale přivítají pražskou Slavii (18 hodin).

12.2.2013

Ilustrační snímek.Foto: Josef Böhm

Pětadvacet minut viděla z jedné třetiny zaplněná veliká Mestská športová hala v Šaľe zcela vyrovnanou házenou. Oba týmy se střídaly ve vedení, v 9. minutě měly hostující hráčky dvougólový náskok (5:3) a donutily velmi hlučného domácího trenéra Tomáše Kuťku k tomu, aby si vybral oddechový čas. Temperamentní kouč Šaľy byl slyšet po celé utkání, nezbrzdila jej ani žlutá karta.

Ve 25. minutě si naopak bral time-out lodivod Jihočešek Karel Petržala, neboť jeho svěřenkyně dostaly v rychlém sledu tři góly a navíc přišly o brankářku Věru Zimovou, která uviděla červenou kartu za souboj s unikající Lucií Súkenníkovou, do kterého přišla pozdě a nechtěně protihráčku podrazila. Tato srážka se ukázala být zlomovým momentem střetnutí, protože ještě do konce prvního poločasu domácí tým navýšil svůj náskok na pětigólový rozdíl.

Při další kolizi přišly Jihočešky o kapitánku Jitku Matouškovou, která nabourala do Evy Veselkové. Zprvu to vypadalo zle, neboť hostující spojka lapala po dechu.
„Dostala jsem ránu do hrtanu, chvíli nešlo dýchat, rozbolela mě hlava. Už je to lepší, jen mě bolí krk. Bude to dobré, něco přeci vydržíme," říkala již s úsměvem po návratu do Jindřichova Hradce.

Druhý poločas nezačaly hostující hráčky špatně, za úvodních sedm minut neinkasovaly ani jedinkrát. Bohužel se v tom časovém úseku střelecky prosadila jen Zuzana Kohoutová, jež snížila na 13:17. Další góly Hradec nepřidal hlavně z toho důvodu, že hrál vlastně permanentně v oslabení. Paradoxně se ubránil i ve čtyřech, zato v plném počtu pak přišla gólová smršť Šaľy. Slovenky čtrnáctiminutový úsek vyhrály 9:0!

Trápení jihočeského družstva v útoku ukončila až ve 47. minutě opět Kohoutová snížením na 14:26. V závěru obě lavičky poslaly na hřiště všechny své hráčky, přičemž i druhá garnitura Dusla pokračovala ve vítězné exhibici.

ŠAĽA – J. HRADEC 36:17 (17:12)
Branky: Szarková 7, Súkenníková 7/3, Bérešová 5, Porubská 4/1, Demajová 3, Bíziková 3, Tulipánová 3, Sláviková 2, Pócsiková 1, Darázsová 1 – Zbožínková 4, Krupicová 4/3, Kohoutová 3, Eliášová 3, Markesová 1, Zahradníková 1, Maryšková 1.
Sedmičky: 4/4:3/3. Vyloučení: 4:8. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (24. Zimová). Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Diváci: 750.

12.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

Třeboňští házenkáři vyhráli derby v Sezimově Ústí

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.