V tabulce deváté Jihočešky cestují do slovenské metropole s cílem uhrát co nejlepší výsledek, i když jsou si dobře vědomy, že domácí celek je pasovaný do role vysokého favorita.

Aktuálně třetí tým WHIL totiž na vlastní palubovce v této sezoně ztratil pouze jediný bod po remíze s Olomoucí. K tomu se proti J. Hradci navíc pyšní stoprocentní bilancí z dosud sehraných vzájemných utkáních v interlize.

„Víme, že je před námi velmi náročný duel. ŠKP disponuje kompaktním, zkušeným kádrem a ve svém středu má i pětici slovenských reprezentantek. My jsme však po Novém roce zatím herně nikde zcela nepropadli a stoupající křivka výkonnosti týmu vyvrcholila minulou sobotu v jihočeském derby proti Písku,“ připomíná kouč TJ Házená René Kumpán vítězství 30:27.

Radost mu dělá i fakt, že kromě dlouhodobě zraněných Vithové, Sigalové a Klečacké už má po vlně zdravotních komplikací pohromadě kompletní kádr.

„Pokud se na poslední chvíli něco nesemele, měli bychom do Bratislavy odcestovat ve stejném složení, v jakém jsme nastoupili proti Písku. Vítězství v derby nalilo holkám do žil pohodu, takže věřím, že bychom mohli uhrát nějaký dobrý výsledek,“ poznamenal kouč.

V hale ŠKP zahajují jindřichohradecké házenkářky další třízápasovou sérii venku. Za týden se vydají znovu do Bratislavy na palubovku nováčka z Interu, v neděli 21. února je pak čeká zápas roku ve Zlíně, v němž se pravděpodobně bude rozhodovat o tom, který z týmů čeká baráž o interligu s vítězem I. ligy.

Střetnutí začíná v 17.30 hodin.