Jihočešky v druhém kole s přehledem zvítězily na palubovce béčka pražských Kobylis 24:14 a navázaly tak na kanonádu do sítě Chebu (48:17).

O výhře hostujícího družstva nebylo od začátku pochyb, v 10. minutě vedlo již 6:0. Hrálo výborně v obraně a využívalo rychlých protiútoků. Za první poločas inkasovalo pouze 4 góly.

V defenzivě solidně pracovaly i Kobylisy, které měly v brance Lucii Kantůrkovou, někdejší interligovou oporu jindřichohradeckého týmu, přesto první půli jihočeský celek vyhrál sedmibrankovým rozdílem.

Polevení hostujícího družstva v koncentraci na obrannou fázi se po změně stran projevilo jenom mírně, nadále si totiž drželo bezpečný náskok, který se ještě lehce navýšil. Rozdíl ve skóre tak nakonec činil deset gólů.

Hráčky jindřichohradecké Házené nyní čeká zajímavý souboj s Velkým Meziříčím v Českém poháru. Proti prvoligovému protivníkovi nastoupí ve své hale již ve čtvrtek 28. září v 17 hodin.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Měly jsme výborný začátek, trochu nás pak sice zbrzdil domácí oddechový čas, ale po chvíli už jsme zase šly za jasným vítězstvím. Vyhrály jsme o deset gólů, zápas měl jednoznačný průběh. Opět jsme si mohly dovolit prostřídat celou lavičku, a to se zařazením dorostenek, které se zapojují do hry bez problémů. Z výsledku mám radost, doufám, že takto budeme pokračovat i nadále. Teď se těšíme na pohárový zápas proti Velkému Meziříčí. Chceme uspět, zveme tímto do ochozů co nejvíce diváků.“

Sokol Kobylisy B – Házená J. Hradec 14:24 (4:11)
Branky: Bernardová 6, Karellová 3, Bardonová 2, Růžičková 1, Rosolová 1, Jurčiková 1 – Eliášová 4, A. Jonová 4, E. Kovářová 4/2, Hanzalová 3, Jasanská 3, Plucarová 2, Zahradníková 2, Vlková 1, Šuranská 1. Vyloučení: 0:1. Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Moravec – Zelenka. Diváci: 31.

J. Hradec: Dušková – E. Kovářová, Vlková, Eliášová, Hanzalová, Plucarová, Ondřejová, Špačková, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.