S nepříjemnou situací, která je stran obrovské marodky sužuje, se vyrovnaly se ctí, i když o vítězství favorita 33:25 nakonec nebylo pochyb.

„Zahráli jsme podstatně lépe než minule v Olomouci, přestože jsem měl k dispozici ještě o jednu hráčku méně. Podle mě jsme nezanechali špatný dojem a s vystoupením jsem za daných okolností vcelku spokojený. Pětadvacet vstřelených gólů na hřišti soupeře není špatný počin, hráčky v bouřlivé atmosféře odvedly kus poctivé práce,“ konstatoval trenér Házené J. Hradec René Kumpán.

Jeho svěřenkyně zkušenému soupeři, v jehož středu hrály prim dvě ukrajinské reprezentantky, vzdorovaly a ve druhé půli se jim dokonce podařilo snížit ztrátu až na dvoubrankový rozdíl – 16:18.

„Jenže za tohoto stavu kolem 40. minuty byly vyloučené Keslerová s Kohoutovou a domácí tým dokázal dvojnásobnou početní výhodu dokonale zužitkovat k rozhodujícímu trháku,“ poznamenal.
Trenér na výkonu družstva shledal i některá pozitiva.

„Hlavně, že jsme se vrátili živí a zdraví, že na marodku nikdo další nepřibyl. Zápas navíc ukázal posun ve výkonnosti i dobrou fyzičku, což by se mělo zúročit zejména proti hratelnějším soupeřům, jenž nás ve druhé části interligy čekají,“ podotkl Kumpán.

Do této strategie zapadají i výsledky jeho českých konkurentů ze Zlína a Písku, kteří si připsali poměrně překvapivé porážky. Zlín vysoko prohrál na půdě Trenčína 23:34, písecké házenkářky zase neuspěly na palubovce do té doby posledního Partizánskeho, které tak zaznamenalo premiérové vítězství v sezoně v poměru 33:30.

„Ty výsledky nám nahrály, co si budeme povídat. Závěr soutěže proto může být i z našeho pohledu ještě zajímavý. V následujícím střetnutí na hřišti mistrovského Veselí nad Moravou sice na body zřejmě pomýšlet nemůžeme, ale pak už nás doma čeká jihočeské derby, v němž chceme uspět,“ připomněl Kumpán blížící se souboj s Pískem, jenž se uskuteční 30. ledna.

TJ HÁZENÁ J. HRADEC
Sestava a branky:
Doláková, Březinová – Krupicová 10/9, Kohoutová 6, I. Matoušková 4, Bubeníková 3, Keslerová 2, Hroníčková, Leštinová.