Trenér René Kumpán na pondělním tréninku přivítal téměř kompletní kádr včetně tří nových tváří, z nich dvě s házenou začínaly v sousední Třeboni. Křídlo Jana Leštinová přichází na limitovaný přestup z SCM Slavia Praha, spojka Kateřina Vithová pak bude u Vajgaru hostovat z českobudějovické Lokomotivy. Do mateřského oddílu se vrací i další spojka Kateřina Lávičková, která studovala v zahraničí.

„Mezi ženy definitivně přešly loňské dorostenky Březinová, Cepáková a Sigalová, po zranění se do přípravy naplno zapojila už také Krupicová a v dohledné době by se mohla připojit i Eliášová. Kádr jsme uzavřeli a k dispozici máme devatenáct hráček,“ potvrdil trenér Kumpán.

Házenkářky začaly kondiční přípravu pěkně zostra na atletickém oválu Tyršova stadionu a v obdobném trendu budou pokračovat celý týden. „Příští pondělí pak odjíždíme na pětidenní soustředění do penzionu na Komáří louce u Nové Olešné, kde hráčky čeká další porce nabírání fyzičky. Po návratu už přijde na řadu i hala a postupně přejdeme k herním činnostem,“ upřesnil.

Přípravná fáze vyvrcholí o víkendu 22. a 23. srpna, kdy se v jindřichohradecké hale uskuteční 2. ročník mezinárodního turnaje O pohár starosty města.

Aktuální kádr TJ Házená J. Hradec:

Brankářky: Markéta Doláková, Eva Bezpalcová, Petra Březinová.
Spojky: Zuzana Kupková, Zuzana Kohoutová, Jitka Matoušková, Kateřina Vithová, Kateřina Lávičková, Simona Klečacká, Zuzana Keslerová, Kateřina Krupicová, Klára Sigalová.
Křídla: Petra Bubeníková, Barbora Eliášová, Jana Leštinová, Iva Cepáková, Šárka Hroníčková
Pivotky: Iveta Matoušková, Lenka Pilařová.
Trenér: René Kumpán.
Vedoucí družstva: Pavla Kolmanová.
Masér: Štefan Fejko.