Starší dorostenky

Družstvo starších dorostenek mělo už před utkáním zajištěné bronzové medaile, stejně jako jejich protivník titul mistryň republiky. K vidění byla výborná házená. Hradečanky s favoritem držely krok a ještě čtyři minuty před koncem prohrávaly o jediný gól 25:26. Závěr patřil Mostu, ale domácí tým zaslouží uznání.

První ligu hradecké házenkářky zakončí v neděli 18. května na palubovce druhých Ivančic (13.30)

Házená J. Hradec – Baník Most 25:29 (13:15)

Branky: Jírová 8, Březinová 8/3, Rytířová 3, Frühaufová 3, Florková 2, A. Hauserová 1 – Švihnosová 15/3, Tesařová 7, Zemanová 3, Poláková 2, Rudincová 1, Srpová 1.

Sedmičky: 3:3. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Diváci: 87.

Mladší dorostenky

Ani jindřichohradecké mladší dorostenky, jimž patří v I. lize osmá příčka, nedaly svým mosteckým vrstevnicím nic zadarmo. Ve zcela vyrovnané první půli však promarnily čtyři sedmimetrové hody, což je v dalším průběhu mohlo stát i lepší výsledek. Jihočešky však bojovaly až do konce a za svůj výkon proti druhému celku tabulky se rozhodně stydět nemusí.

V závěrečném 22. kole nastoupí mladší dorostenky v sobotu 18. května v hale Kobylis (13.00) a půjde o přímý souboj o osmou pozici, neboť Pražanky mají shodný počet bodů.

Házená J. Hradec – Baník Most 21:26 (11:13)

Branky: V. Hauserová 6/1, K. Coufalová 4/1, T. Kovářová 2, Mazánková 2, Kalajová 2, Tomanová 2, Z. Coufalová 2 – Zemanová 11/4, Krbcová 5, Rudincová 3. Maxová 2, Šüttöová 2, Borlová 1, Turčanová 1, Čásová 1.

Sedmičky: 2:4. Vyloučení: 1:4. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Diváci: 56.