Jindřichohradecké družstvo si mohlo dovolit i prohrát, ale pak by muselo spoléhat na loajalitu mistryň z pražské Slavie, které budou v posledním kole ve Zlíně hrát. Naštěstí nic náhodě nenechaly, i když na šedesátiminutové cestě za stříbrem musely překonat těžkou úvodní půlhodinu.

„První poločas byl strašidelný. Na začátku se děvčata nechala zaskočit, Zlínu nabízela levné šance. Sice se po oddechovém času zvedla, ale celkově bylo těch třicet minut hrozných,“ konstatoval trenér jihočeského týmu Karel Petržala.

Jeho svěřenkyně pokračovaly v utrápeném výkonu z minulého kola, ve kterém prohrály ve Vršovicích s místním celkem z konce tabulky. Utopily se tam ve vlastní nervozitě.

Ta je provázela i v první půli ve Zlíně. Po změně stran se jí naštěstí zbavily, když rychle snížily na 14:16. Tři góly v řadě zafungovaly jako kouzlo, od těch chvil mladší dorostenky Házené JH předváděly to, co umějí, to, co je dovedlo až do boje o medaile.

„Pomohla změna hry na dvě pivotmanky a po těch třech brankách byly holky jako vyměněné. Hecovaly se samy i navzájem, jedna za druhou dýchaly, touha uspět z nich prýštila. Přiznám se, že jsem na ně byl pyšný za to, jak si hrábly na dno sil. Stříbro si opravdu zaslouží. Škoda jen, že si jinde neuvědomují, jak dobrá házená se v Jindřichově Hradci hraje i bez svazových dotací. Holky, moc vám blahopřeji a děkuji,“ radoval se kouč.

Roman Pišný

HC Zlín – Házená J. Hradec 25:28 (16:11)
Branky: Daňková 8/4, Gabrhelová 6, Sedláčková 4, Vodárková 3, Prekopová 2, Křižanová 1, Bumbálová 1 – Rytířová 8, Březinová 8/3, Florková 5, Jírová 5, Tržilová 2. Vyloučení: 2:5. Žluté karty: 2:0. Rozhodčí: Kichner – Vacula. Diváci: 85.
J. Hradec: Haňková, Kocarová – Březinová, Florková, Frühaufová, A. Hauserová, Jírová, T. Kovářová, Rytířová, Tomanová, Tržilová.