Starší dorostenky

Prvoligové starší dorostenky Házené J. Hradec se po měsíční pauze vrátily do mistrovských bojů a v pražských Vršovicích si bez problémů poradily s Astrou Zahradní Město. Nad devátým týmem jedenáctičlenné tabulky vysoko zvítězily, když základ k poklidné výhře položily v úvodním poločasu.
„Holky v první půli hrály opravdu výborně. Pak už náskok jen kontrolovaly,“ pochválila tým jeho trenérka Iva Jonová. Hradeckým házenkářkám nadále v I. lize patří čtvrtá příčka.

Astra ZM Praha – Házená J. Hradec 19:32 (7:16)
Branky: Kušnerová 5, Tichá 4 – Březinová 8/4, Plucarová 7, Rytířová 5/1, Jírová 4, A. Hauserová 2, Florková 2, Tržilová 2, Ondřejová 1, T. Kovářová 1. Sedmičky: 2/1:6/5. Vyloučení: 2:1. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Ledvinka – Lehký, 91 diváků.

Mladší dorostenky

Mladší dorostenky Házené JH mají jistou mistrovskou medaili. Rozhodly o tom již čtyři kola před koncem nejvyšší soutěže, když vyhrály v Otrokovicích. V zápase plném chyb stačil družstvu kouče Karla Petržaly průměrný výkon k tomu, aby ve druhém poločasu došel k poklidné výhře. Střelecky tým opět táhla Simona Březinová, jež se trefila osmkrát. Celkově již ve 13 zápasech dala 130 gólů, díky čemuž je jasnou vedoucí kanonýrkou celé I. ligy. Házená JH je v tabulce na druhé pozici, přičemž k jistotě stříbra jí chybí zisk dvou bodů.

Jiskra Otrokovice – Házená J. Hradec 24:29 (13:14)
Branky: Žůrková 9/3 – Březinová 8/2, Jírová 5, Frühaufová 5/1, Tržilová 4, Rytířová 4/1, Florková 2, A. Hauserová 1. Vyloučení: 1:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Pluhař – Suchánek, 40 diváků.

Starší žákyně

Jindřichohradecké starší žačky absolvovaly v Třeboni pátý turnaj Žákovské ligy MČR. Získaly tam 3 body za výhru nad Havlíčkovým Brodem a remízu s Kynžvartem, s nímž o vítězství přišly vyrovnávacím gólem 5 vteřin před koncem. Bodový zisk je v tabulce posunul o dvě příčky výš, nyní jsou jedenácté. V závěrečném ligovém kole se v neděli 13. května střetnou v Praze s patnáctou Porubou, Čhebem (21.), Ústím nad Labem (19.) a domácím Sokolem Vršovice (16.).

Výsledky J. Hradce: - Slavoj Žirovnice 17:22 (8:11), - Jiskra Havlíčkův Brod 14:13 (10:8), - Sokol Lázně Kynžvart 19:19 (8:10).
Házená JH – sestava: Smejkalová, Š. Spurná – Častová 3, V. Hauserová 9, Kalajová 5, Lišková 7/2, Loskotová, Mátlová 3, Mazánková 1, M. Spurná 10/3, Prantlová 9/2, Viktorinová 3.

Mladší žákyně

Mladší žákyně Házené J. Hradec vyhrály ve Strakonicích a díky tomu již vědí, že staly mistryněmi Jihočeského kraje. Sice jim ještě zbývá odehrát zápas v Milevsku (29. 4.), ale už nemohou být na čele tabulky předstiženy.

ČZ HBC Strakonice – Házená J. Hradec B 24:4 (14:3)
Branky: Andrlíková 8 – B. Neidrová 2/1, Brožová 1, A. Dvořáková 1/1. Žlutá karta: 1:0. Rozhodčí: Moravec, 19 diváků.
ČZ HBC Strakonice – Házená J. Hradec A 13:16 (7:11)
Branky: Andrlíková 5 – Mátlová 5, Mazánková 4, T. Camrdová 4, Dobešová 2, Dvorská 1. Vyloučení: 1:0. Žluté karty: 1:2. Rozhodčí: Moravec, 21 diváků.