Starší dorostenky
Parádní atmosféru vytvořila přes stovka diváků prvoligovému zápasu starších dorostenek, v němž Házená J. Hradec porazila vcelku bez problémů pražskou Astru. Domácí celek si brzy vypracoval až osmibrankový náskok, který mu dal pohodu. O ni se tým kouče Karla Petržaly nedal připravit ani těsně po začátku druhé půle, kdy rozdíl klesl na 5 gólů (15:10), neboť Jihočešky rychle zareagovaly šňůrou 4:0 a Astře už nadobro sebraly choutky na zvrat. Házené JH patří v jedenáctičlenné tabulce výtečné 4. místo a v dalším kole I. ligy hostí sedmý Sokol Vršovice. Zápas je na programu v sobotu 4. listopadu od 16:00 hodin.

Házená J. Hradec – Astra ZM Praha 26:20 (15:8)
Branky: Plucarová 13, A. Hauserová 4/1, E. Kovářová 2, Ondřejová 2, Březinová 2, Tržilová 1, Jírová 1, Rytířová 1 – Kušnerová 8. Vyloučení: 4:3. Žluté karty: 1:1. Rozhodčí: Pražák – Šulc. Diváci: 110.

Mladší dorostenky
Dvě vítězná utkání proti družstvům z Moravy mají za sebou jindřichohradecké mladší dorostenky, které nadále senzačně bez bodové ztráty vedou tabulku I. ligy. Doma se střetly s Jiskrou Otrokovice v napínavém přímém souboji o vedoucí příčku soutěže. Vyrovnaný mač nakonec zvládly, když o výhře rozhodly až v závěru, kdy z nepříznivého stavu 20:22 otočily na 24:22 a poté vítěznou trefou odpověděly i na třiadvacátý gól soupeřek. Vynikající výkon v utkání předvedla Simona Březinová, jež dala 15 branek! Je v čele absolutního pořadí střelkyň celé I. ligy se 65 trefami a vede i tabulku exekutorek sedmimetrových hodů (19). Ve druhém zápasu si jihočeský tým dojel pro tzv. povinnou výhru do posledních Ivančic. V sobotu 4. listopadu od 13:30 hod. hraje Házená JH doma se Sokolem Vršovice, přičemž je vítána pomoc fanoušků.

Házená J. Hradec – Jiskra Otrokovice 25:23 (13:12)
Branky: Březinová 15/3, Rytířová 4, Tržilová 3, A. Hauserová 1, Frühaufová 1, Jírová 1 – Šedivá 7/2, Stuchlíková 6/1. Vyloučení: 2:2. Žluté karty: 1:1. Rozhodčí: Pražák – Šulc. Diváci: 75.

HK Ivančice – Házená J. Hradec 16:30 (6:14)
Branky: Rechová 6/1 – Březinová 12/3, Florková 4, Jírová 3, Frühaufová 3, Tržilová 2, Rytířová 2, Tomanová 2, Kostková 1, T. Kovářová 1. Vyloučení: 3:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Valášek – Vychodil. Diváci: 58.

Starší žákyně
Dvěma utkáními v Písku pokračovaly v jihočeském přeboru starší žákyně Házené JH. Od Otavy přivezly dva body za výhru nad tamním béčkem Sokola. Ve druhém zápasu podlehly píseckému áčku rozdílem 10 branek. K duelům jindřichohradecké družstvo nastoupilo s nižším počtem hráček, jelikož některé jsou zraněné a věkové mladší startovaly na turnaji v Tachově. Béčko Písku bylo také oslabené, čehož hostující tým využil k vedení 5:0 a 6:1.

„Náskok pěti gólů před druhým poločasem svedl holky k dojmu, že už se nemůže nic stát. Ležérním přístupem dovolily soupeřkám snížit a pak dokonce vyrovnat. Vzala jsem si oddechový čas a rázně jim domluvila,“ uvedla Dagmar Kubíčková, trenérka Házené JH, že za stavu 7:7 padla její slova na úrodnou půdu, neboť od té chvíle hosté už ani jedinkrát neinkasovali.

Druhý duel rozhodla už úvodní půle, v níž házenkářky J. Hradce nabraly devítigólovou ztrátu. „Nic nefungovalo, teprve o přestávce si děvčata uvědomila, že hrají se zbytečným respektem a druhý poločas již byl vyrovnaný. Za výkon po obrátce zaslouží pochvalu. Celkově nám písecká střetnutí ukázala, nač se máme v trénincích především zaměřit. Nemůžeme být spokojené s rychlostí přechodu do útoku a svižností kombinace, se střelbou ze střední i delší vzdálenosti,“ ví o slabinách týmu Kubíčková, jež po vystoupení v Písku chválila obě brankářky, za výkon proti béčku Julii Smejkalovou a ve druhém utkání Šárku Spurnou.

Sokol Písek B – Házená J. Hradec 7:11 (1:6)
Branky: Onduchová 2, Jiříková 2/2 – Prantlová 3, M. Spurná 3/2, Kalajová 2, Lišková 2/2, Častová 1. Vyloučení: 3:1. Žluté karty: 2:0. Rozhodčí: Rutta – Hosnedl, 28 diváků.

Sokol Písek A – Házená J. Hradec 21:11 (13:4)
Branky: Nosková 7 – Lišková 5/4, Prantlová 3, Viktorínová 1, Častová 1, V. Hauserová 1. Vyloučení: 4:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Rutta – Hosnedl, 58 diváků.