Jindřichohradecké ženy zítra v domácí hale přivítají Zoru Olomouc (18), muži Třeboně hrají v neděli na palubovce Baníku Karviná.


Dámský soubor od Vajgaru v sobotu hostí v interlize Zoru Olomouc (18 hodin), muži třeboňské Jiskry pak v Zubr extralize hrají v neděli dopoledne na půdě mistrovského Baníku Karviná (10.30).

Jinřichohradecký celek by svým výkonem především rád odčinil výpadek z derby proti Písku (20:23).

„Z naší strany očekávám zejména větší nasazení a bojovnost, než tomu bylo proti Písku. Chtěli bychom vycházet z velmi důrazné obrany a přecházet do rychlých útoků,“ přeje si trenér Házené J. Hradec René Kumpán.

Olomoucké házenkářky ale určitě nebudou chtít být obětním beránkem, na němž by si měly Jihočešky zchladit žáhu. S hanáckým celkem se sice rozloučily hned dvě opory kádru trenéra Krejčíře – brankářka Černá a střelkyně Vašková, ovšem soubor kolem hvězdy Hejtmánkové rozhodně není slabší než v mistrovské sezoně, o čemž svědčí příchod kanonýrky Růžičkové z německého angažmá a gólmanky Vyhlídalové z Veselí nad Moravou.

V úvodních kolech interligy Zora nezaváhala, oba domácí duely s nováčkem z Partizánského (32:18) a s Banskou Bystricí (34:28) vyhrála.
„Respektujeme sílu a kvalitu soupeře, ale rádi bychom se poprali o vítězství. Nikdo není neporazitelný. Pokud hráčky do puntíku splní taktiku, nejsme bez šance. Očekávám vyrovnaný, dramatický zápas a doufám, že nám opět pomohou diváci,“ věří v úspěch Kumpán.

Nejedou na výlet

Házenkáři Jiskry Lázně Třeboň mohou jet na palubovku mistrovské Karviné s klidem a pohodou. Před týdnem se doma vytáhli proti Frýdku–Místku (32:23), a tak nemusejí za každou cenu dohánět bodovou ztrátu. Ale na výlet se rozhodně nechystají.

„Chceme si zápas užít, mít z něho dobrý pocit, i když víme, že jakýkoliv bodový zisk by byl velkým překvapením. Ale bylo by velkou chybou k němu tak přistoupit,“ je si vědom asistent trenéra Třeboně Karel Petržala.
Sestava lázeňského celku by se neměla lišit od té vítězné z předchozího duelu.

„Nadále nemůžeme počítat se zraněnými Jakubem Šulcem, Filipem Bicencem a Markem Volfem. Pokud však ostatní hráči podají výkon jako proti Frýdku–Místku, neměl by to být z naší strany žádný propadák,“ uvedl.
V kádru Baníku nezůstal po úspěšné sezoně kámen na kameni. Z týmu odešli vynikající Srbové Marjanović a Indjić, Kuzo, Farkašovský, Bednařík a Plšek. Místo nich byl tým doplněn hráči, kteří se vrátili z hostování nebo byli přeřazeni ze sportovního centra mládeže. Výraznou posilou by však měl být Viktor Hastík z Frýdku-Místku.

Cílem Karviné je hlavně stabilizace kádru a zisk takového umístění, které by pro příští sezonu zajistilo účast v evropských pohárech.

V premiéře Baník zdolal přesvědčivě Lovosice (30:19), ale pak zaváhal v Plzni (27:28) i ve středeční předehrávce s pražskou Duklo (21:27).