Výhry v Třemošné (5:1) a Plzni (2:1) by nyní potřebovali potvrdit doma, kde se v neděli 22. října střetnou s Nižborem (14:00).

Zápas v Třemošné připomínal hru kočky s myší, přičemž šelmou byli hosté, kteří se na celých 45 minut nastěhovali před domácí branku, jíž ohrožovali ze všech pozic. Brzy šli do vedení, když během 15 sekund zužitkoval Martin Čapek jejich první přesilovku. Čtyřicet vteřin po změně stran zvýšil Libor Slanina na 2:0 a o necelé čtyř minuty později stejný hráč náskok pojistil třetí trefou. Třemošná se na nic významného nezmohla, za dvě třetiny vyprodukovala pouhé 4 střely. Její největší příležitostí bylo trestné střílení v závěru prostředního dějství, jejž ovšem neproměnila. Přesto se jí podařilo ve třetí části snížit a poté trochu zvýšila aktivitu. Brzy zkusila power-play, ale naprosto bezzubou. Do její prázdné branky naopak Slanina dokonal svůj hattrick – 4:1. Zaslouženou výhru Olympu ještě 17 vteřin před poslední sirénou zpečetil pátou trefou Martin Klimeš.

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.
Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

J. Hradec: F. Janák – Hunal, Plášil, Matějka, Smudek – D. Mátl, Čapek, Slanina, Miláček, Klimeš, Škarda, Janeček, Přibyl.

V Třemošné Jihočeši nastoupili s 10 hráči v poli, do Plzně přijeli sestavu rozšířit útočníci Petr Janeček a Michal Přibyl. Oba zápasy v obraně odehrálo univerzální duo Matouš Smudek – Jaroslav Matějka. V plzeňských Štruncových sadech utkání začalo velkým náporem rychlonohých domácích hokejbalistů. Gólman J. Hradce Filip Janák byl v plné permanenci, chytal skvěle, i když inkasovaná branka padla po jeho chybě. Avšak v dalším průběhu už byl bezchybný a stal se hlavním strůjcem obratu.

„Zápas to byl vyrovnaný, nás není mnoho, takže se snažíme hrát ze zabezpečené obrany. Proti Liticím jsme utkání otočili díky bojovnosti. Myslím si, že teď hrajeme odzadu dobře, jen dva obdržené góly za víkend jsou toho vizitkou,“ uvedl bek Martin Hunal po duelu v Liticích, ve kterém nejprve vyrovnal Klimeš a poté v přesilovce na 2:1 otočil Slanina.

„Třemošná mi připadala taková odevzdaná, stačil nám k vítězství průměrný výkon. Zato Litice, které nás poslední dobou trápí, byly o hodně těžším soupeřem. Za výhru nad nimi musíme děkovat štěstí. Často nás zamknuly v obranném pásmu a měly spoustu šancí. Hlavně v závěru jsme měli velkou kliku,“ poznamenal útočník Olympu Marek Miláček.

Tatran Třemošná – Olymp J. Hradec 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)Góly a přihrávky: 32. Vobruba (Toman) – 3. Čapek (Slanina, Plášil), 16. Slanina (Hunal), 20. Slanina (Čapek, Hunal), 43. Slanina (Plášil), 45. Klimeš (Škarda). Střely na branku: 9:47. Vyloučení: 5:3. Využití přesilovek: 0:1. Rozhodčí: Koskuba – Šulo, 18 diváků.

HBC Plzeň-Litice – Olymp J. Hradec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)Góly a přihrávky: 13. Vlasák (Kamien) – 25. Klimeš (Matějka), 33. Slanina (Čapek, D. Mátl). Střely na branku: 27:20. Vyloučení: 4:4. Využití přesilovek: 0:1. Rozhodčí: J. Kettner – M. Kettner, 15 diváků.