Ani v jednom neuspěli, takže doma na Hvězdárně teď musí zabrat, aby jim sezona neskončila.

SK Jihlava – Olymp J. Hradec 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly a přihrávky: 2. Danko (Střecha), 9. Jobák (Smutný, Střecha), 20. Jobák (Smutný, Bartejs). Střely na branku: 34:18. Vyloučení: 2:7, z toho Čapek (J. Hradec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kellner – Záhora, 90 diváků.

Domácí celek začal náporem, který už po 87 vteřinách proměnil ve vedení. Zaskočení hosté se nemohli z tlaku vymanit a navíc v osmé minutě museli do oslabení po faulu Adama Popelky. Přesilovku po 34 sekundách zužitkoval zkušený Ondřej Jobák. Po první změně stran se ale nezměnil obrázek hry, když Jihlava byla nadále aktivnější. Byl to znovu čtyřiatřicetiletý útočník, jenž mužstvu z Vysočiny získal třígólový náskok. Olymp se sice snažil ztrátu snížit, ale na domácího brankáře Tomáše Humlíčka nikdo z hostů nevyzrál. Jihočeský tým tak po řadě 21 zápasů nevstřelil gól.

SK Jihlava – Olymp J. Hradec 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly a přihrávky: 7. Střecha (Smutný, Jobák), 14. Smutný (Střecha, Brázda), 39. Jobák (Smutný), 45. Homola (Jobák) – 1. T. Kohút (D. Mátl), 21. Matějka (Landkammer), 33. Hunal (Strašík). Střely na branku: 27:27. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Rozhodčí: Hrazdíra – Prudík, 120 diváků.

J. Hradec: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Landkammer, Tržil, Plášil, Popelka – D. Mátl, Čapek, Slanina, Klimeš, T. Kohút, Škarda, Miláček, Strašík, Janeček, Matějka.

V Jindřichově Hradci se konal šestý ročník hokejového memoriálu Jana Marka mladších dorostenců.
Memoriál Jana Marka vyhrál Hradec Králové, Vajgar skončil třetí

Jihlava do obou zápasů nastoupila s dvacítkou hráčů, avšak vše hlavní se točilo pouze okolo útočného tria Jan Střecha – Jobák – Roman Smutný, které bylo u všech zatímních čtvrtfinálových branek favorita. Ve dvou přesilovkách v první třetině tito hokejbalisté otočili vývoj v domácí prospěch, když hosté vedli už od 39. vteřiny díky trefě Tomáše Kohúta. Vhodné je ještě doplnit, že za stavu 1:1 Olymp neproměnil trestné střílení, kdy pravák Martin Hunal zkusil bekhendový blafák. Druhá třetina přinesla řadu vyloučení na obou stranách a také výraznou převahu jindřichohradeckého celku. Vyrovnání zařídil Jaroslav Matějka, pro něhož to byl první zásah o loňského 5. listopadu – 2:2. Remízový stav po dvou dějstvích byl pro Jihlavu úspěchem. Při vstupu do třetí patnáctiminutovky ovšem už tlaku Olympu neodolala, když hosty podruhé v zápase poslal do vedení Hunal. Bohužel pak Jihlavu Jihočeši postavili zpět na nohy svojí nedisciplinovaností, přestože věděli o její síle v přesilových hrách. Na 2+2 minuty šel pykat Vojtěch Strašík a rychle bylo srovnáno – 3:3. V době, kdy už to vypadalo, že přijde na řadu prodloužení, se dostal do zakončení bek Ladislav Homola a svou první brankou v sezóně zařídil Jihlavě mečbol. Do konce normální hrací doby chybělo 33 vteřin.

Martin Landkammer, kapitán Olympu: „V prvním zápase byla Jihlava ve všem lepší, my jsme podali špatný výkon. K úvodní brance jsem soupeři já pomohl hrubou chybou. V odvetě jsme se výrazně zlepšili, přidali na bojovnosti a dokázali domácí hráče donutit k chybám. Dvakrát jsme vedli, ale Jihlava má kvalitní přesilovky, z nichž nejprve průběh otočila a podruhé stav dotáhla. Samozřejmě, že ještě nic nevzdáváme, doma jí budeme chtít dvakrát porazit a vrátit se k pátému zápasu k ní.“

Barbora Eliášová (vlevo) nastřílela do sítě Astry osm gólů.
Hradecké házenkářky zvýšily náskok na čele II. ligy

Třetí zápas série hrané na tři vítězství je na programu v sobotu od 15 hodin na hradecké Hvězdárně. Pokud Olymp uspěje, bude se tam hrát i o den později ve stejný čas.