Dvacet vteřin po úvodním vhazování Olymp dostal do vedení Libor Slanina a celé první třetině hosté herně vládli, bohužel nedokázali své vedení pojistit. Ve druhém dějství se obrázek hry příliš nezměnil. Domácí tým se dál soustředil na defenzívu a vyrážel vpřed do rychlých brejků. Svoji šanci na vyrovnání dostal při vyloučení Michala Přibyla. Přesilovku zužitkoval za 24 vteřin – 1:1. Nerozhodný stav nevydržel ani dvě minuty, znovu to totiž byl Slanina, kdo vrátil Jihočechy do jednogólového náskoku.

Vzhledem k průběhu byl odstup jedné branky chabý, převaha hostů by si zasloužila větší gólové vyjádření. Zatímco ti se střelecky trápili, stačila Tygrům další početní výhoda k tomu, aby znovu vyrovnali. V oslabení tří proti pěti Hradec inkasoval z hole Marcela Maliny, jenž poté při penaltách domácímu mužstvu získal ještě bod navíc. Zajímavostí zápasu bylo nové jméno v sestavě Olympu, v níž se objevil forward Petr Janeček ze včelnického Dranrebu.

David Mátl, útočník Olympu: „Opět se ukázal náš největší problém, což je střelecká nemohoucnost. Po celý zápas jsme byli aktivnější, jen tomu chyběla větší produktivita, soupeř hrozil prakticky jen z brejků a přesilových her. V nájezdové loterii byla nakonec šťastnější Boleslav, my si odvážíme pouze jediný bod.“

Olymp, který po porážce klesl v tabulce na třinácté místo, v dalším kole v neděli od 13 hodin doma na Hvězdárně přivítá posílenou Jihlavu, jež je průběžně třetí.

Tygři Mladá Boleslav – Olymp J. Hradec 3:2 SS (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a přihrávky: 24. Míšek (Bernard), 38. Malina (Lhota, Michálek), 45. Malina (SN) – 1. Slanina (D. Mátl), 27. Slanina (D. Mátl). Střely na branku: 34:43. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Vaňourek – Ptáček. Diváci: 26.

J. Hradec: F. Janák – Hunal, Plášil, Landkammer, Matějka – D. Mátl, Přibyl, Slanina, Klimeš, Janeček, Škarda, Miláček, Strašík.