Proti lídrovi z Dobřan Olymp brzy vedl 2:0, ale hosté rychle otočili. S posledním Svítkovem jihočeský tým začal stejně. První dvě střely, kdy se po vyhraných vhazováních v útočném pásmu trefili Martin Hunal a tečující Libor Slanina, skončily za zády pardubického gólmana Lukáše Novotného.

Na rozdíl od zápasu s Dobřany si tentokrát jindřichohradecké mužstvo vývoj pohlídalo. A nejen to, neboť parádní přihrávku Vojtěcha Strašíka zužitkoval Martin Klimeš a 91 vteřin poté zvýšil kapitán Marek Miláček už na 4:0. Olympu na tak vysoké vedení stačilo v první třetině 7 střel.

Od druhého dějství přebraly zcela iniciativu Pardubice, byly střelecky velmi aktivní, ovšem na snížení se hodně nadřely. Navíc okamžitě po vstřelené brance samy inkasovaly, když se prosadil David Mátl.

Na 6:1 pak zvýšil v úvodu třetí třetiny Hunal, jenž využil přesilovou hru. Hosté se až do konce snažili, v závěrečné části vyprodukovali 16 ran, ale vynikajícím způsobem chytajícího Filipa Janáka dokázali překonat již pouze jedinkrát, a sice ve chvíli, kdy domácí celek hrál v oslabení třech proti pěti.

Marek Miláček, útočník Olympu: „Vyšel nám znovu úvod, ale tentokrát jsme si pohlídali celou první třetinu. Po ní jsme si v šatně řekli, že musíme pokračovat v dosavadním tempu, jenže plán jsme vůbec neplnili. Koledovali jsme si o problémy, avšak naštěstí máme v bráně jistotu v podobě Filipa Janáka, který nás držel až do konce, kdy jsme si navíc situaci komplikovali častou hrou v oslabení.“

Olymp se díky výhře odpoutal z předposledního místa, druhé vítězství v sezóně ho posunulo až na sedmou příčku před přeloučské Jestřáby. Právě s nimi se na jejich asfaltu střetnou v dalším kole, zápas se uskuteční v sobotu 3. listopadu od 14 hodin.

Olymp J. Hradec – Svítkov Stars Pardubice 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Branky a asistence: 1. Hunal (Čapek), 3. Slanina (Čapek, Matoušek), 12. Klimeš (Strašík), 13. Miláček (Škarda), 23. D. Mátl (Slanina), 33. Hunal (Slanina) – 22. Jankuba (Petrus, Bureš), 41. Král (Pelikán). Střely nad branku: 14:35. Vyloučení: 6:3. Využití přesilovek: 1:2. Rozhodčí: Gráca – Jeřábek.
J. Hradec: F. Janák – Hunal, Plášil, Loukota, Matějka, Strašík, Matoušek – Škarda, Miláček, Klimeš, Slanina, D. Mátl, Čapek, Sedlák, Pavlík, Bláha, Hronza.