„Tabulka po podzimní části je neuvěřitelně vyrovnaná. Vždyť devátý Svítkov má jen osmibodovou ztrátu na druhou Karvinou. My jsme osmí, před Svítkovem o bod. Máme ale zápas k dobru, protože budeme dohrávat doma utkání s Poličkou, které muselo být na podzim odloženo kvůli vichřici,“ uvedl brankář Olympu Filip Janák.

Jarní zbytek základní části bude odehrán rychle. Během třech víkendů se jindřichohradečtí hokejbalisté představí pětkrát, z toho čtyřikrát na Hvězdárně. Ve hře je tedy ještě 15 bodů, přičemž jihočeský celek jich chce pobrat co nejvíce, aby si vylepšil pozici pro vyřazovací boje, do nichž půjde nejlepších 12 mužstev. Z nich první čtveřice rovnou do čtvrtfinále a týmy na 5. až 12. místě si dají I. kolo play-off.

Ilustrační foto.
Třeboň se po výhře nad Zručí vyšvihla na druhé místo

Před duelem s Opavou, jež je sedmá, už Olymp absolvoval několik venkovních tréninků na hřišti. „Tentokrát jsme se začátkem zimní přípravy nezaháleli. Do tělocvičny jsme začali chodit hned od úvodu ledna, na hřišti jsme venku do týdne dvakrát,“ těší se Filip Janák na start jara.

V brance je velikou oporou, střídá se v ní se starším bratrem Janem Janákem. Stabilně si drží vysokou výkonnost, což se odráží v jeho pravidelné nominaci do reprezentace ČR U20.

Například v půlce února chytal v Plzni na mezinárodním turnaji, který reprezentační dvacítka celkově vyhrála, přestože se na něm prezentovaly nejlepší klubové celky mužů Slovenska, Švýcarska, ČR, Kanady a národní juniorské týmy.

Hokejisté Vajgaru bojují o účast v play off krajské ligy.
Vajgar padl v Humpolci v prodloužení. Kudy vede cesta do play off?

Reprezentace do 20 let se připravuje na MS, které hostí kanadský St. John´s v červenci. „Je to velká motivace, abych se do konečné nominace dostal,“ tvrdí Janák. V týmu ČR U20 má navíc parťáka Matouše Smudka, obránce Olympu, jenž je také v očekávání cesty za oceán. 

Roman Pišný