Po Prachaticích a Brnu neuspěli v 7. kole v neoblíbené Přelouči.

Přelouč není oblíbenou destinací pro Olymp, který na tamním asfaltu nezískal body od 8. listopadu 2009. Tenkrát tam vyhrál 4:3, přičemž z tehdejší sestavy zbyl v jihočeském týmu pouze jediný pamětník, a sice Martin Hunal.

Hosté očekávali úvodní tlak Jestřábů, ale ten vůbec nepřišel. Ti za první třetinu vyprodukovali pouze čtyři propagační střely na branku gólmana Filipa Janáka. Převahu si vypracovali až po změně stran. Za aktivitu, kterou nejlépe vystihuje poměr střel 14:4, byli odměněni dvoubrankovým náskokem.

Poprvé Olymp inkasoval ze střely mezi kruhy, podruhé pak Ondřej Kade přišel ke vstřelené brance velmi snadno, když mu míček nechtěně přihrál Janák. Třetí trefu přidala Přelouč při přesilové hře na začátku poslední třetiny.

Byl to nakonec gól rozhodující, přestože Hradec nic nevzdal a snažil se o zvrat. Snížil na 2:3 brankami v početní výhodě, když na jednogólový rozdíl upravil David Mátl, který zápas odehrál v neobvyklé pozici beka. O vyrovnání se hosté, v jejichž řadách si prvoligovou premiéru mezi muži odbyl dorostenec Zdeněk Duba, neúspěšně snažili v power-play. Do prázdné klece inkasovali 59 vteřin před závěrečným klaksonem – 2:4.

Olymp po prohře klesl na osmou příčku. Vylepšit ji bude chtít v domácím utkání proti pražské Hostivaři, kterou hostí na Hvězdárně v neděli 11. listopadu od 14 hodin

Marek Miláček, útočník Olympu: „Přelouč je daleko, pokaždé je tam chladno nebo prší, asfalt je vždycky hrozný. Přesto jsme tam tentokrát předvedli asi nejlepší výkon za poslední roky. Soupeř sice začal aktivně, ale my jsme jej k ničemu nepustili. Bohužel jsme zase nezvládli druhou třetinu, ta už je pro nás takovým strašákem. Neumíme v ní navázat na dobrá úvodní dějství. Nyní jsme v prostřední části inkasovali dva góly po hloupých chybách. V závěru jsme dotahovali tříbrankové manko, díky dvěma gólům z přesilovek jsme zápas zdramatizovali. Na víc už nezbyl čas a také nám nepřálo štěstí. Například Ivan Škarda dvě vteřiny před koncem trefil tyčku, i když je fakt, že jeho trefa by už stejně nic neřešila.“

Jestřábi Přelouč – Olymp J. Hradec 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky a asistence: 21. Kazimír (Drapalík), 28. Kade, 34. Hejhal (Vlk, Vorba), 45. Drapalík – 38. Klimeš (D. Mátl, Miláček), 43. D. Mátl (Hunal, Klimeš). Střely nad branku: 28:19. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Rozhodčí: Horský – Vokurka, 30 diváků.
Olymp J. Hradec: Janák – Hunal, D. Mátl, Matějka, Loukota – Klimeš, Miláček, Škarda, Sedlák, Pavlík, Hronza, Duba.