Oba týmy procházejí generační obměnou, v sestavách se tak představila řada velmi mladých hráčů. Favoritem však byli Slezané.

Olymp do zápasu vstoupil s třemi nováčky Hronzou, Sedlákem a Loukotou. Začátek přinesl převahu domácího celku, jenž se také dokázal dostat do šancí. Tu největší však Klimeš nezužitkoval. Hostům se posléze hru podařilo vyrovnat a začali zaměstnávat domácího gólmana Janáka.

Ve 2. kole jede Olymp v neděli k jihočeskému derby do Prachatic (15:00).

Ten atakům odolával, inkasoval pouze jedinkrát, když jej ve druhé třetině tvrdou ranou od modré čáry prostřelil Christ. Bylo to ovšem již ve chvíli, kdy jihočeský celek vedl 1:0 brankou Slaniny, který se prosadil z brejku. Ke konci prostředního dějství pak Janák zabránil tomu, aby Opava stav otočila, když chytil trestné střílení.

Napínavý duel pokračoval i v závěrečné třetině. Nakonec byl šťastnější domácí celek. Nádhernou kombinací zakončenou gólem, při níž si hosté v čele s gólmanem Grufíkem připadali jako na kolotoči, rozradostnil Hvězdárnu znovu kanonýr Slanina.

Vstřelil vítěznou branku, jelikož Opavě se následně nepovedlo vyrovnat z přesilovky a ani využít obrovskou příležitost, při níž se úchvatným zákrokem prezentoval čerstvý juniorský mistr světa Janák.

Jaroslav Matějka, obránce Olympu: „Nezalekli jsme se soupeře, který uspěl v národním poháru. Přispěli jsme od začátku k velmi solidnímu tempu, dostávali jsme se stejně jako Opava do šancí. Ta po vyrovnání měla sice víc ze hry, ale nás podržel brankář. Ve třetí třetině byl náš vítězný gól opravdovou lahůdkou a čtyři minuty před koncem předvedl Filip Janák zákrok odpoledne, když zlikvidoval dorážku do protipohybu. Začali jsme výhrou, kterou nesmíme přecenit, i když nás jistě psychicky posílí. Obzvláště po takovém týmovém výkonu.“


J. Hradec – Opava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a asistence: 19. Slanina (Čapek, Matějka), 36. Slanina (Čapek) – 25. Christ. Střely na branku: 20:27. Vyloučení: 4:3.
Olymp JH: Janák – Hunal, Plášil, Strašík, Matějka, Loukota – Klimeš, Miláček, Škarda, Čapek, D. Mátl, Slanina, Sedlák, Hronza.

Roman Pišný