Opatrná první třetina, v níž se obě mužstva snažila o to, aby neudělala chybu, dopadla lépe pro kladenské Lvy, kteří byli odvážnější. Měli více ze hry, častěji ohrožovali branku jindřichohradeckého gólmana Filipa Janáka. Na kluzkém plastovém povrchu se lépe pohybovali a zaslouženě po úvodním dějství také vedli, když je do jednobrankového náskoku dostal třiadvacetiletý český reprezentant Milan Schnaubelt, bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Švýcarsku.

Jindřichohradecký Olymp za silnými hosty, kteří si v jarní části I. ligy počínají mimořádně dobře, nezaostával, i když na něm byla vidět nervozita pramenící z povinnosti zvítězit. Vstup do druhé třetiny měl jihočeský celek povedený, neboť hned po 64 sekundách Patrik Zayml vyrovnal na 1:1. Škoda promarněných následných příležitostí domácích hráčů, některé z nich volaly po tom, aby dostaly Hradec do vedení. Skóre ovšem zůstalo i po 30 minutách nerozhodné. Mohli za to především oba brankáři, na domácí straně Filip Janák a na druhé Miroslav Solar, jenž všechna jarní utkání proti Olympu odchytal ve velké pohodě.

Před Jihočechy byla třetí třetina, ve které se už delší dobu pravidelně trápí. Hlavně v jejím začátku se pokaždé třesou. Tentokrát mohli psychický blok odstavit, protože hned po 11 vteřinách dostali možnost přesilové hry při vyloučení Michala Karase. Jenže hosté ve vlastním oslabení využili domácí hrubku k tomu, aby se podruhé dostali do vedení – 1:2. Přesilovka i po inkasovaném gólu pokračovala a Olymp ji ještě stačil zužitkovat. Po 53 sekundách vyrovnal Martin Hunal na 2:2. Po druhém vyrovnání začala pravá bitva play-off, kdy bylo jasné, že ji rozhodne jediný gól. Až do konce základní hrací doby ovšem žádný nepadl, takže došlo na prodloužení.

Desetiminutové nastavení bylo rozhodnuto velice brzy. Trvalo přesně 20 vteřin. Pak se k první střele prodloužení dostal Daniel Čermák, bek hostující z extraligového Alpiq Kladno. A mohly vypuknout postupové radosti Jungle Fever. Pro ambiciózní tým z jindřichohradecké Hvězdárny tak sezóna skončila nečekaně brzy. Dohrál ji s bilancí 5 porážek v řadě.

Jan Donauschachtl, trenér Olympu: „Nezasloužili jsme si prohrát. Odehráli jsme naše letošní nejlepší utkání proti Jungle Fever, troufnu si říct, že jsme konečně i soupeře přehrávali, ale nestačilo to. Rozhodla smolná, dvakrát tečovaná střela v prodloužení a samozřejmě naše jarní nemohoucnost vstřelit více branek v jednom zápase. Sezónu jsme zakončili na pátém místě, což je o jednu pozici posun vzad oproti loňskému roku. Tým měl na víc, ale bohužel nám jaro z mnoha důvodů nevyšlo."

Olymp J. Hradec – Jungle Fever Kladno 2:3 PP (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Branky a přihrávky: 17. P. Zayml (D. Kohút), 32. Hunal (Čapek) – 7. Schnaubelt (Mareš), 32. Gengel (Sýkora), 46. Čermák (Gengel). Střely na branku: 21:23. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Horský – Vokurka.
J. Hradec: F. Janák – Hunal, D. Mátl, B. Mátl, Plášil, T. Kohút, Tržil – Milotinský, Čapek, Slanina, D. Kohút, P. Zayml, Škarda, Klimeš, L. Zayml, Přibyl, Radvanský.
Konečný stav série: 0:2 (2:5, 2:3 PP). (rop)