Prvoligový program pokračuje už v sobotu, kdy se Olymp poprvé v sezoně představí doma na Hvězdárně, kde hostí Třemošnou (15 hodin). O den později přivítá stejného soupeře na Gráfovci i Suchdol (12). V neděli hradecký celek čeká ještě přídavek v Novém Strašecí (14).

Rozhodly nájezdy
Západočeši sice vedou první ligu, ale hra, kterou se prezentují, není právě atraktivní. Avšak účel světí prostředky. K Lužnici přijely Karlovy Vary se svým typickým projevem plným provokování, simulací, zdržování, kouskování.
Suchdol se prakticky nedostal do tempa a může být rád, že doma alespoň bodoval. Dvakrát dorovnal jednobrankovou ztrátu, hlavně vyrovnání na 1:1, kdy se až od červené čáry neskutečnou bombou trefil bek Marek Apfelthaler, bylo výstavní. Podruhé se domácí celek gólově dotáhl v posledním dějství. Na 2:2 srovnal Jaroslav Blecha, jenž byl také v rozhodujících penaltách jediným suchdolským úspěšným exekutorem. Vary se trefily dvakrát, takže si odvezly bod navíc.

Bylo nač koukat
Utkání proti Šnekům z Dobřan bylo úplně jiné, než dlouhé trápení den předtím proti Varům. V žádném případě se nehrálo ve šnečím tempu. Obě mužstva se chtěla hokejbalem bavit, takže bylo nač koukat. Hosté mají mladý běhavý celek, na straně Suchdola byla zkušenost, která rozhodla.

„Snažili jsme se o to, aby se dobřanské mladé pušky nedostaly do tempa, což se nám dvěma góly povedlo. Na místo, abychom je dorazili třetí brankou, tak jsme inkasovali a pak začal kolotoč hostů. Štěstí nám ovšem přálo, nejenže jsme se ubránili, ale Lukáš Kubal dal gól odrazem o zem a čtvrtý si vstřelil hráč Dobřan sám, když zmateně zasmečoval do vlastní branky," popsal cestu Suchdola ke třem bodům jeho forward Pavel Císař.

Vyhráli i bez opor
Sestava jindřichohradeckých hokejbalistů v duelu proti prvoligovému nováčkovi, který hraje svá domácí utkání v Berouně, postrádala několik obvyklých jmen. Chyběli Martin Hunal, Martin Klimeš, Jaroslav Kapias a také hrající kouč Martin Marko, jenž si užívá řeckou dovolenou. Nebyl k dispozici do branky ani Jan Janák, jenž je na marodce. Zůstal na něm tedy post vládce střídačky. Vyzkoušel si tak neoficiálně roli trenéra, přičemž mu premiéra vyšla.
„Postavili jsme do hry pět dorostenců a všichni byli výborní. Vít Štěch hrál ve dvojici s kapitánem Martinem Landkammerem, vedle kterého výkonnostně roste. David Mátl už je ostříleným hráčem mezi dospělými, Antonín Klenot také zahrál velmi dobře a brankář Filip Janák se stal hlavní hvězdou zápasu," pochválil suplující lodivod Jan Janák také svého mladšího bratra.

Ten inkasoval pouze jedinkrát, kdy nedosáhl na přesné zakončení Kelta Ondřeje Beneše, který nalezl skulinku mezi Janákovou lapačkou a tyčkou.
V pěkném zápasu, jenž se hrál na zmoklém plastovém povrchu, Olymp dostal brzy do vedení Ivan Škarda, který se napodruhé prosadil po přihrávce Jiřího Plášila. Na 2:0 pro Jihočechy zvýšil ve druhé třetině v přesilovce Landkammer a na domácí snížení v závěru odpověděl Jaroslav Matějka. Ten skóroval 14 vteřin před koncem v době, kdy Nižbor odvolal gólmana Petra Laška, aby se pokusil o power-play.

SUCHDOL – KARLOVY VARY 2:3 SS (1:1, 0:1, 1:0 – 1:2)
Branky: 15. Apfelthaler, 40. Blecha – 7. Reiser, 27. Barth, rozhodující nájezd Průša. Asistence: Blafka, Pultr, Císař – Jelínek 2, Kantner. Střely na branku: 28:27. Vyloučení: 5:6.

SUCHDOL – DOBŘANY 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 7. Blafka, 13. Kalát, 39. Kubal, 40. Pultr – 22. Michel. Asistence: Kalát, Císař, Blafka, Vacek, Schandl – Pokorný, Bárta. Střely na branku: 23:29. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0.
Suchdol: Stříbrný – Apfelthaler, Hadač, Pultr, Vacek, Mráz, Schandl – Blafka, Císař, Kalát, Blecha, Lakatoš, Dlugoš, Vrbka, Kubal, Smutný.

NIŽBOR – J. HRADEC 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Beneš – 5. Škarda, 24. Landkammer, 45. Matějka. Asistence: Gotthard, Dvořák – Plášil, Čapek. Střely na branku: 29:22. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.
J. Hradec: F. Janák – Landkammer, Štěch, Adam, B. Mátl – Matějka, Čapek, Plášil, Majerik, Škarda, Miláček, D. Mátl, Klenot.

Autor: Roman Pišný