Nekompletní jindřichohradecký Olymp doplatil v souboji s Třemošnou především na mizernou koncovku

V souboji proti Třemošné totiž neuspěli, když nedokázali proměňovat vypracované příležitosti. Jihočechům navíc chyběli Petr Dalík, Martin Marko, Lukáš Soukup a Petr Krčmár.
Ve 2. kole Olymp v neděli jede do Nového Strašecí, nad nímž ještě nikdy nezvítězili.

Třemošná v minulé sezoně dopadla podobně jako Olymp, když vypadla ve čtvrtfinále, do něhož také vstupovala z lepší výchozí pozice. Očekával se nejen vyrovnaný souboj, ale příznivci byli zvědaví i na domácím týmem slibovanou změnu herního stylu. A dočkali se – Jindřichohradečtí totiž předvedli v úvodu vrcholně útočný hokejbal, který se musel líbit. Bohužel z velikého množství šancí, do kterých se dostali postupně Čapek, Matějka, Adam a Mátl, branku vstřelit nedokázali.
Naopak vrcholnou lekci z produktivity předvedla Třemošná, jejíž zkušenosti se projevily při přesilových hrách. Hosté dokázali využít vyloučení Jiřího Plášila a posléze Adama Krivuše k tomu, aby se dostali do dvoubrankového náskoku.

Třetí gól Západočechům doslova daroval domácí gólman Ondřej Průša, jenž podcenil míček odražený od zadního hrazení. Vzápětí raději do branky Olympu šel náhradník Jan Janák, pro kterého to bylo vůbec poprvé, kdy hájil svatyni v I. lize.

Od druhé třetiny se do domácí klece vrátil Průša a byl to právě on, jenž mnohokrát uchránil Jihočechy od nadílky. Hlavně zákroky při šancích Veselého a Němečka byly famózní. Druhé dějství odehrál J. Hradec ve velké křeči a mohl být rád, že inkasoval pouze jediný gól.

V úvodu třetí části se podařilo Petru Jindrovi přece jen snížit na 1:4, čímž ještě Olymp na chvíli ožil. Avšak další trefa nepřišla z Čapkových šancí ani z hole Jaroslava Supka, k dovršení všeho orazítkoval Matějka tyčku Kubešovy branky. V nervózním závěru hrál jindřichohradecký tým častokrát v početní nevýhodě a v oslabení také inkasoval pečetící pátý gól.

„Věděli jsme, že Třemošnou nesmíme pustit do přesilovek, umí je zahrát nejlépe ze všech týmů v lize. Tenhle plán nám ovšem vůbec nevyšel, nedokázali jsme se srovnat se stylem pískání a mockrát jsme dali soupeři možnost početní výhody. Naše síla je ve hře pěti proti pěti, jenomže v plném počtu se hrálo jen velmi zřídka,“ našel hlavní příčinu prohry kapitán Olympu Martin Čapek.

FAKTA

Olymp J. Hradec – Třemošná 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 34. Jindra (A. Krivuš) – 9., 42. Žižka, 3. Škarecký, 7. Veselý, 19. Lochner. Střely na branku: 53:55. Vyloučení: 13:9, z toho Matějka (JH) 10 min. osobní trest. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0

Olymp: Průša (9.-16. Janák) – Kiss, Jindra, B. Mátl, Adam – Supek, Matějka, Čapek, Plášil, Majerik, A. Krivuš, F. Krivuš, Čermák.

Roman Pišný