Ve spolupráci s jednotlivými sportovními kluby připravil městský úřad dokument, který navrhuje, co by se mělo dít se všemi sportovišti patřícími městu.

Podle starosty Stanislava Mrvky strategický plán popisuje současný stav všech sportovišť a uvádí návrhy, co s nimi do budoucna. „Je podmínkou, aby města měla tento dokument zpracovaný, aby mohla žádat o dotace. Nechtěli jsme ale vyrábět dokument pro dokument, takže jsme se do toho pustili pořádně, abychom měli materiál, který bude možné využívat. Plán se pochopitelně bude upravovat, není to žádné dogma,“ zdůrazňuje.

Ačkoliv plán rozvoje sportu počítá s úpravami hracích ploch až od příštího roku, už nyní může radnice řešit dílčí záležitosti.
„Mám například schůzku s firmou, která navrhne řešení osvětlení fotbalového stadionu na sídlišti Vajgar. Zabýváme se také zimním stadionem, kde nahoře byla zrušená kuchyně. Rádi bychom, aby si tam lidé mohli koupit nějaké občerstvení,“ říká starosta.

Tyršův stadion

V první polovině letošního roku se radnici povedlo odkoupit sportoviště v centru města od organizací TJ Slovan a TJ Sokol. Areál Slovanu (tělocvična, ubytovna a kuželna) vyšel na 10,584 milionů a Tyršův stadion a tribuna od Sokola 7,2 milionů.