Ředitelem čtvrtého ročníku „South Bohemia HB Beton Cup" je Martin Knobloch, jenž v rozhovoru sdělil o prestižní akci bližší informace.

Jaké jsou hlavní letošní změny oproti předchozím ročníkům?
Změnil se termín z půlky července na začátek srpna. To je jedna ze tří zásadních změn. Důvodem je skutečnost, že herní příprava v hale se týmům hodí právě až v srpnu. V červenci mívají volno nebo se venku věnují takzvané suché přípravě. Změna je i v účasti, když se tady představí mnoho klubů z regionu, bude tedy komu fandit. Přijedou například českobudějovičtí Štíři, Písek, florbalisté z Českého Krumlova. Kvalita turnaje přitom nijak neutrpí, spíše naopak. K celkům z kraje budou mít diváci určitě z fanouškovského hlediska blíže. Konfrontace jihočeských klubů s mnoha elitními týmy z celých Čech a dokonce i ze Slovenska bude dozajista zajímavá. Třetí změnou je novinka v podobě zařazení ženské kategorie. Dle ohlasů je tento počin velmi kvitován, osobně se na turnaj žen moc těším.

Které týmy diváci uvidí a kde hledat hlavní aspiranty na vítězství v obou kategoriích?
V mužské části nalezneme týmy z jižních Čech, z nichž by mohli uspět třeba Štíři, dalším velmi zajímavým mužstvem je Pelhřimov, který hraje druhou nejvyšší celostátní soutěž. Anketa fandů na našem webu favorizuje Brzdy z České Lípy, jež si v uplynulé sezóně zahrály baráž o extraligu. Uvidíme, co předvedou účastníci republikových lig, jimiž jsou kupříkladu Chomutov, Bystřice nad Pernštejnem a Chrudim. Zapomenout nelze ani na Košice, které se loni staly mistrem Slovenska. Turnaj žen bude hrát pět družstev, favoritkami asi budou hráčky Soběslavi, kde se dívčímu a ženskému florbalu důkladně věnují. Vzácným hostem jsou florbalistky Mikuláše Prešov, účastnice slovenské extraligy.

Jaké jsou možnosti obou družstev jindřichohradeckého FK Slovan?
Jsem přesvědčen, že muži v těžké skupině sehrají vyrovnaná utkání. V minulé sezóně se náš elitní tým probojoval do páté ligy. Pod vedením trenéra Holoubka ukázal, že florbal v Jindřichově Hradci má kvalitu, proto věřím, že postup do čtvrtfinále je reálný. Zajímavým zápasem bude souboj Slovanu proti Centropenu Dačice. Střetnou se dva spolupracující kluby, které se mají rády, ale vzájemné duely mají pokaždé speciální náboj. I na toto utkání se těším. U jindřichohradeckých žen se nebojím prohlásit, že se dostanou do finále.

Turnaj mívá i zajímavý doprovodný program. Co chystáte pro fanoušky letos?
Akce bude opravdovým sportovním svátkem. Ve sportovní hale je položen speciální povrch, což slibuje florbal špičkové úrovně. Chtěl bych touto cestou pozvat diváky do hlediště, slibuji, že ventilace v horkých dnech pojede naplno. Máme připraven opravdu velice nabitý a zajímavý doprovodný program. Vedle tradičních diváckých soutěží ve střelbě na branku, jsou nachystány i jiné disciplíny a například i funzorbing, to je zábava, při níž se třeba fotbal hraje v ohromné nafukovací kouli.

Autor: Roman Pišný