Basket Fio banka v prvoligovém finále narazí na pražskou GBA EU, což je akademie, v níž se soustředí nadějní basketbalisté z Česka, Evropy, ale i zámoří. Souboje o vítěze I. ligy jsou jen dva, přičemž bude rozhodovat prostý součet skóre z obou zápasů. Ten první je na programu v pátek 26. dubna v Praze (20 hodin), odveta se v hale u Vajgaru hraje v neděli (18).

Jihočeši vstupují do tohoto dvojutkání v roli favorita a půjde jim nejen o prvoligový triumf, ale zároveň také o výsadu uspořádat od 10. do 12. května barážový turnaj, na což má právo právě vítěz I. ligy.

Jindřichohradecký celek se na rozhodující fázi sezony pilně připravuje a je podle slov trenéra Karla Forejta (na snímku) plně odhodlaný poprat se o návrat do nejvyšší soutěže.

„Myslím, že se mužstvo nachází v dobrém rozpoložení a z hráčů je cítit odhodlání. Bohužel jsme však netrénovali v kompletním složení. Chyběli nám oba brněnští pendlové Stegbauer s Joklem a nemocní Tomanec s Ficalem, ale pro utkání s pražskou akademií by měli být k dispozici,“ informoval Karel Forejt.

Jestliže je jméno finálového soupeře Basket Fio banky pro mnohé překvapením, pro hradecký kouče rozhodne ne.

„Jedná se o velmi kvalitní tým, který je ve finále zaslouženě. V průběhu sezony posílil, sehrál se a nyní podává výborné výkony. GBA se prezentuje rychlou, agresivní hrou, má širokou rotaci hráčů. Jistý limit bych spatřoval ve zkušenostech, neboť kádr tvoří samí mladí hráči,“ doplnil Karel Forejt na adresu protivníka.

Finále play off I. ligy

Fio Basket J. Hradec – GBA EU Praha

1. utkání – pátek 26. 4. v Praze (20.00)

2. utkání – neděle 28. 4. v J. Hradci (18.00)

Baráž o účast v Kooperativa NBL

10.- 12. 5. (na palubovce vítěze I. ligy)

Královští sokoli Hradec Králové, Fio Basket J. Hradec, GBA EU Praha.

Postupuje jen vítěz.