Jindřichohradecký tým si vítězstvím již mohl dopředu zajistit prvenství po skončení základní části, o to je teoreticky mohla připravit právě pouze záloha pražského USK, jež s přehledem drží druhou pozici v tabulce. Favorita chtěla přinejmenším potrápit, proto postavila ze dvou třetin jinou sestavu, než která na konci října v J. Hradci vyfasovala debakl čtyřiapadesátibodovým  rozdílem.

Úvodní čtvrtinu začali Pražané lépe, do 4. minuty těsně vedli. Hosté poprvé otočili skóre na svou stranu díky zakončení Stanislava Zuzáka (4. – 8:7) a poté již měli bodově navrch až do konce. V první periodě, jíž jihočeský lídr vyhrál 26:19, se hodně dařilo Terrellu Lee Lipkinsovi, jenž k 10 bodům přidal ještě 3 asistence a doskoky a 2 získané míče.

Ve druhém kvartálu bylo šest minut v podání Fio Basketu impozantních. Balón putoval z ruky do ruky, vycházelo téměř všechno. Rozdíl rychle narostl až na dvaadvacet bodů (16. – 47:25), béčko USK bylo na obou stranách hřiště bezradné. Jenomže hosté chtěli předvádět exhibici, za což byli před přestávkou ztrestáni. Do konce poločasu už nedali ze hry jediný koš, zato jejich obroučkou propadlo vše. Především David Böhm řádil, sedmnáctiletý talent za první půli nastřílel 21 bodů.

Po změně stran náskok Hradce několikrát klesl na jednociferný, což se nejspíše nelíbilo Martinu Baštovi, který svou trojkovou kanonádou Pražany konsternoval. K němu se s tříbodovými zásahy přidali Zuzák, Lipkins a Jan Tomanec. Na něco takového domácí tým, v jehož kádru byli borci, kteří v sezóně dohromady odehráli šest desítek zápasů za áčko v nejvyšší soutěži, neměl odpověď. Úspěšnost střelby hostů za tři body se v těch chvílích pohybovala vysoko nad šedesát procent. Nakonec sice klesla na 53,6 % (15/28), ale i to je vysoké číslo.

Zápas pak hosté v poklidu zvládli a mohou se těšit na pátek 18. ledna, kdy se představí před svými fanoušky v duelu proti Basketu Košíře. Utkání s šestým celkem tabulky začne v 19 hodin.

USK Praha B – Basket Fio banka J. Hradec 67:95 (19:26, 40:50, 56:78)
Body: Böhm 23, Samour 11, Petružela 9, Vyroubal 7, Tůma 5, Macháč 5, Fuxa 4, Bátovský 3 - Bašta 25, Lipkins 20, Tomanec 16, Zuzák 13, Jokl 9, Fical 4, Šoula 4, Kantůrek 2, Bzonek.
Trojky: 4:15. Fauly: 20:14. TH: 15/11:9/6. Rozhodčí: Hošek, Renc. Diváci: 108.