Béčko Fio Basketu sice do vyřazovací části postoupilo až z 8. místa, takže v prvním kole play-off hrálo s vítězem základní části, ale souboje s Chrudimí zvládlo. Postoupilo do semifinále a střetne se v něm s Mladou Boleslaví, jež vyřadila pardubickou Teslu.

O postupu jindřichohradecký tým víceméně rozhodl v posledních pěti minutách prvního zápasu doma, během nichž neinkasoval. Do 36. minuty (76:76) se týmy střídaly ve vedení. Pak ovšem domácí Theodor Dlugoš trefil trojku s faulem, z jednoho útoku tak vytěžil 4 body a nastartoval svůj celek k závěrečné šňůře 14:0.

Odveta se v Chrudimi hrála již od 9 hodin ráno, přičemž favorit si věřil, že dokáže sérii otočit. Naposledy totiž nad Fio Basketem B doma zvítězil čtyřicetibodovým rozdílem. V utkání si ovšem Sokol nedokázal vypracovat větší náskok, jelikož jihočeský celek nejenže výborně bránil, ale opět především Dlugoš na sebe dokázal vzít odpovědnost, když bylo potřeba. Nakonec sice Chrudim odvetu vyhrála díky koši v poslední vteřině, ale celkové skóre 159:146 překvapivě posunuje dál jindřichohradecké béčko.

Basket Fio banka J. Hradec B – Sokol Chrudim 90:76 (21:20, 48:48, 66:62)
Sestava a body JH: Kantůrek 23, Dlugoš 21, V. Novák 18, P. Houška 11, Hron 7, Štoidl 5, Pícha 3, Madlé 2, P. Satrapa. Šestky: 14/12:36/21. Trojky: 10:7. Fauly: 26:17. 5OCH: 2:0 (Štoidl, Pícha). Rozhodčí: Kučera – Musil.

Sokol Chrudim – Basket Fio banka J. Hradec B 70:69 (16:15, 35:33, 44:50)
Sestava a body JH: V. Novák 16, Hron 12, Dlugoš 12, Štoidl 11, Pícha 7, P. Houška 6, Šourek 5, M. Filip. Šestky: 21/14:8/8. Trojky: 8:9. Fauly: 14:20. Rozhodčí: Barták – Theodor. (rop)