Po porážce v jihočeském derby jsou v tabulce II. ligy nadále druhé a před sebou mají domácí duel se čtvrtou Bělou pod Bezdězem, jež má jen o bod méně. Zápas v hradecké sportovní hale je na programu v sobotu od 19 hodin.

Na první branku se čekalo pět minut, než gólový účet derby otevřela domácí Pavla Fialová. Vzápětí vyrovnala Barbora Eliášová a prakticky celý první poločas vypadal podobně. Písek B byl v těsném vedení, třikrát měl i dvougólový náskok, ale hostující tým se pokaždé dotáhnul. Poprvé šel J. Hradec dopředu až ve 28. minutě, když se prosadila Kristýna Hanzalová (15:14). Hned nato Alexandra Merglová srovnala, ale na přestávku přeci jen s jednobrankovým náskokem odcházely házenkářky od Nežárky, jimž vedení vrátila Eliášová.

Vyrovnaný průběh trval ještě do 9. minuty druhé půle, kdy Písek srovnal na 18:18. V té chvíli už byla v domácí brance Petra Chalušová, jež nahradila Kateřinu Veselou. Vystřídání brankářek utkání zlomilo ve prospěch družstva od Otavy. Se strakonickou gólmankou si střelkyně Házené JH pět minut neporadily, naopak domácí tým během tohoto časového úseku dal čtyři góly, díky kterým šel poprvé do tříbrankového náskoku (44. – 18:21).

Sice hostující celek nadále bojoval, snížil až na rozdíl jedné branky, ale Chalušovou překonával těžko a problémy mu dělala i písecká defenzíva, jež po změně stran přitvrdila. Poznala to hlavně Sabina Jasanská, kterou Terezie Zemanová při střelbě sundala takovým způsobem, že ji rozhodčí okamžitě posadili do hlediště. Vzhledem k spoustě neproměněných vyložených šancí se začala Házená JH dostávat do stále většího manka. To bylo až čtyřgólové (50. – 22:26; 53. – 23:27) a k jeho zlikvidování nepomohla ani maximální vynaložená snaha jindřichohradeckých bojovnic.

Zuzana Kohoutová, spojka Písku: „K vidění byla pěkná házená, od začátku do konce bylo nač koukat. Nám se na úvod druhého poločasu podařilo vstřelit více gólů v řadě a k tomu brankářka Chalušová měla pár výborných zákroků, toto asi rozhodlo. Holky z Hradce ale bojovaly až do posledních chvil, dotáhly se do těsného odstupu, ovšem body zůstaly v Písku.“

Iva Jonová, trenérka J. Hradce: „Byly jsme skoro kompletní, vlastně chyběla do hry pouze Klára Sigalová a brankářka Kateřina Dohnalová, jež má pořád zdravotní problémy. Nemáme příliš početný kádr, zbylo nás jedenáct. Rozhodlo se deset minut po obrátce, kdy na nás padla střelecká krize. Nedaly jsme šňůru vyložených šancí, s náhradní píseckou brankářkou jsme začaly mít velký problém. Neproměněné trháky, průniky a střely srazily naši psychiku. Boj o body jsme sice nevzdávaly, ale písecký náskok narostl a domácí tým si už vítězství v závěru pohlídal. Nemohu pochválit obranu, která byla v předchozích kolech naší ozdobou.“

Sokol Písek B – Házená J. Hradec 30:28 (15:16)
Branky: Pravdová 6/4, Kubišová 5, Jakubovičová 4, M. Veselá 3, Kohoutová 3, Bártová 2, Merglová 2, Fialová 2, Jandečková 1, Vavřincová 1, Cyprysová 1 – Vlková 12/4, Eliášová 6, A. Jonová 6, Zahradníková 3, Hanzalová 1. Sedmičky: 6/4:4/4. Vyloučení: 3:0. ČK: 1:0 (Zemanová). ŽK: 1:3. Rozhodčí: Hladký st. – Barták. Diváci: 50.

J. Hradec: Dušková – E. Kovářová, Vlková, Eliášová, Hanzalová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.

(rop)