V devatenáctém kole česko-slovenské interligy žen přivítaly jindřichohradecké házenkářky na své palubovce družstvo pražské Slavie. Proti aktuálním vítězkám Českého poháru se Jihočeškám nedávalo příliš nadějí na příznivý výsledek, ale realita bohužel předčila očekávání, neboť TJ Házená podlehla favoritkám rozdílem dvaceti gólů v poměru 16:36.

Dá se říci, že se zápas nevyvedl herně ani jednomu z týmů, Pražanky ovšem mohly mít aspoň radost z konečného výsledku.
Hned úvod utkání přinesl mnoho technických chyb, Jihočešky jich jen za prvních patnáct minut vyrobily osm! Těžko říct, z čeho pramenila nervozita domácích házenkářek, ale zmírnit ji nedokázal ani oddechový čas jindřichohradeckého kouče Karla Petržaly, jenž si pauzu na poradu vybral už v 11. minutě, kdy už jeho svěřenkyně prohrávaly 2:8.

Postupem času slávistická sestava vytáhla své vedení na 10:2 a 13:3. Hostující celek střelecky nepolevoval a na začátku poslední minuty prvního poločasu zvyšovala Jana Knedlíková už na patnáctigólový rozdíl (22:7).

Domácí střelkyně se prakticky neprosazovaly z místa spojek, nemohly si přijít na českou reprezentační gólmanku Lucii Satrapovou, která byla bezesporu nejlepší hráčkou zápasu.

Osmatřicetinásobná reprezentantka měla 54procentní úspěšnost zákroků, než za sebe do branky pustila náhradnici Pavlu Kuběnovou, někdejší jindřichohradeckou brankářku.

Dlužno dodat, že v sobotu domácímu družstvu nevycházelo zhola nic, nepřálo mu ani štěstí, když mnohokrát branku Slavie zachránily správně postavené tyče. Smůlu nejlépe potvrdila Kateřina Krupicová, jež mohla v posledních vteřinách zápasů dát sedmnáctý gól, ale tečku za nepovedeným duelem udělala symbolicky ránou do tyčky.

Snad jedinou jakžtakž spokojenou borkyní na domácí straně mohla být pivotka Jana Markesová, která zaznamenala pět gólů, čímž ve svém 53. zápasu v nejvyšší soutěži vyrovnala osobní střelecký rekord, jenž se datuje k 29. říjnu 2011.

TJ Házená zůstává v třináctičlenné tabulce jedenáctá. Nyní si dá týden trvající přestávku a po ní ji ve středu 27. února na Slovensku čeká souboj o body s poslední Nitrou (18 hodin).

J. HRADEC – SLAVIA PRAHA 16:36 (8:22)
Branky: Markesová 5, Kohoutová 3, Eliášová 3, Matoušková 2, Desjardins 2/2, Krupicová 1 – Knedlíková 7, Černá 7, Keclíková 5/2, Jonášová 5/2, Königová 4, Mouleová 3, Kutlvašrová 2, Vélová 1, Pokorná 1, Rezlerová 1.
Sedmimetrové hody: 3/2:4/4. Vyloučení: 3:6. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Kozler, Vaník.
Diváci: 253.
TJ Házená: Zimová, Lavická – Horečková, Kohoutová, Matoušková, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Desjardins, Krupicová.