Nelichotivým zvykem jindřichohradeckých házenkářek je těžkopádný rozjezd v každém zápase proti komukoliv. V Chebu se to dalo docela pochopit, neboť šly do duelu bez rozcvičky. Přijely přesně v době úředního začátku v náhradním autobusu, když ten původní se na cestě porouchal. Pořadatelé a rozhodčí byli předem se situací obeznámeni, takže počkali s výhozem dvacet minut.

Roztěkaně ale nezačaly pouze hostující hráčky, také házenkářky Hvězdy byly nervózní. Dělaly mnoho chyb, ztrácely míče, k zakončení se nedostávaly. Házená JH ovšem netrestala, nebo pouze zřídka. Ještě v 7. minutě platil hubený stav 1:1. Cheb svůj druhý gól dal až ve 13. min., kdy už měl J. Hradec tříbrankový náskok. Poté Jihočešky vedly 7:2 (16.), 7:4 (17.) a 8:5 (19.).

Vypadalo to, že se vývoj stabilizoval, ale přišly tři hodně tvrdé fauly domácího celku během pár sekund. Za každý následovalo vyloučení, paradoxně to byly všechny tresty, které domácí tým v zápase nasbíral. V přesilovkách, z nichž jedna šest na tři je docela kuriózní, si hostující družstvo vědělo rady. Tuto sekvenci vyhrálo 5:0 a jak se ukázalo, byl to rozhodující úsek střetnutí.

Po obrátce se totiž náskok hostí začal tenčit (38. – 15:11; 40. – 16:13; 42. – 17:14). Do branky se proto vrátila Kateřina Dohnalová, kterou po první půli na tucet minut vyměnila Andrea Davidová. Především však bylo důležité, že hradecké házenkářky nezačaly panikařit, poctivě pracovaly v obraně, což postupně vedlo k tomu, že jejich odstup od Chebu zase narostl. Ke konci již domácí tým rezignoval. Škoda, že si jihočeské družstvo nevylepšilo skóre, protože možností mělo hodně. Bohužel pokazilo pár přihrávek do trháků a také zakončení postrádalo přesnost. Přesto se všechny hráčky sestavy Házené JH zapsaly do střelecké listiny.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Bylo by nás málo, proto jely do branky nemocná Andrea Davidová a Kateřina Dohnalová, která měla mít po otřesu mozku ještě klid. Třetí brankářka Petra Dušková hrála v poli. Anna Voldánová za námi přijela narychlo z Prahy, takže v deseti už to bylo přijatelné. Kvůli zaměstnání chyběly Klára Sigalová a Andrea Jonová, marodí Kristýna Hanzalová. Vzhledem s problémy se sestavou a také cestou k zápasu, jsme s výsledkem hodně spokojené.“

Po třetí výhře v řadě jsou Hradečanky v tabulce skupiny Západ čtvrté a už v pátek od 19 hodin se doma střetnou s posledním Milevskem.

Hvězda Cheb – Házená J. Hradec 21:29 (6:14)Branky: Dubská 5, Hřivnová 5/1, M. Daňková 4, Ronnerová 2, Kubincová 2, Gregorová 2, J. Daňková 1 – Eliášová 11, Vlková 10/5, Jasanská 2, Zahradníková 2, Voldánová 1, Dušková 1, Šuranská 1, E. Kovářová 1.
Sedmičky: 2/1:5/5. Vyloučení: 3:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Nezbeda – Zelenka. Diváci: 63.

J. Hradec: Dohnalová, Davidová – Dušková, E. Kovářová, Vlková, Eliášová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, Jasanská.

Roman Pišný