Pořadatelem je tým TJ Házená J. Hradec, který již příští neděli 1. září čeká v slovenské Modre úvodní duel nové interligové sezony s ŠKP Piccard Senec.

Pro jihočeské družstvo to tak vlastně bude hlavní prověrka herní kvality před zahájením mistrovských bojů. Pohříchu se ovšem jedná i o úvodní zápasovou zkoušku, a tak se na ni hradecké házenkářky také hodně těší.

V turnaji se střetnou s Atzgersdorfem z Rakouska a německým Neustadt-Sebnitz. Původně měl přicestovat i vítěz I. ligy z Plzně, ale start nakonec odřekl a adekvátního čtvrtého účastníka se organizátorům již sehnat nepodařilo. Plánované tři zápasy ovšem Hradečanky, které budou obhajovat v turnaji loňské prvenství, přece jen sehrají. V neděli od 10 hodin se podruhé v přípravném duelu střetnou s Rakušankami.

HCS Neustadt-Sebnitz je saský účastník III. německé bundesligy. Sestava trenérky Daniely Filipové je multinárodní, jsou v ní nejen Němky, ale i Španělka, Polka, Dánka a také české dvacetileté pravé křídlo z Kunovic Dominika Tvrdoňová.

Tecton WAT Atzgersdorf, který v uplynulém ročníku nejvyšší rakouské soutěže obsadil šestou příčku, do Hradce na turnaj přijíždí pravidelně. Klub se 101 lety tradice tady loni skončil třetí, přičemž ozdobou byly především výkony brankářky Marlies Umreichové.

Switelsky Cup zahájí v sobotu 10 hodin souboj Jihočešek s Atzgersdorfem, ve 14 bude následovat utkání Rakušanek s Němkami a program ukončí od 17 hodin duel Hradce s Neustadt-Sebnitzem.

Hráčky se těší

Zuzana Kohoutová (spojka): „Máme za sebou každodenní práci s míčem, nácviky herních činností jednotlivce. Při dvoufázových trénincích modelujeme zápasové situace. Na turnaj se těšíme, bude to ostrá zkouška před začátkem sezony. Věřím, že se dokážeme poprat o výsledek a znovu třeba vyhrát."

Andrea Davidová (brankářka): „V přípravě jsme si nejprve vylepšily fyzičku, v hale jsme pak hodně nacvičovaly obranné systémy. Při turnaji to bude dobrá příležitost k tomu, abychom si vše vyzkoušely na soupeřkách. Doufám, že uhrajeme přijatelné výsledky."

Kateřina Maryšková (spojka): „Pracujeme hodně s míčem, což je moc potřebné. Sžíváme se s ním, tahle příprava je pro mě povedená, je zábavná a účelná. Každopádně si věříme, že turnaj vyhrajeme. S tímto cílem do něho jdeme."

Jitka Matoušková (spojka, kapitánka): „Je škoda, že se odhlásila Plzeň, ale i tak bude turnaj kvalitní. Věříme v podporu diváků, doufáme, že jich přijde co nejvíce."

PROGRAM TURNAJE - SOBOTA 24. SRPNA
10 J. Hradec – Atzgersdorf
14 Atzgersdorf – Neust.-Sebnitz
17 Neustadt-Sebnitz – J. Hradec
PŘÁTELSKY - NEDĚLE 25. SRPNA
10 J. Hradec – Atzgersdorf

Roman Pišný